Vreau un sfat!

Boli genitale feminine
Intrebare postata de soare_66 cu 14 ani in urma

Am nevoie si eu de un sfat. In timpul actului sexual, prin vagin se elimina careva gaze, parca ar fi niste bule cu aer. (Nu stiu cum sa explic in detaliu). E foarte neplacut si asta ma streseaza... Va rog frumos, daca ma puteti ajuta cu un sfat sa nu ezitati. Multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (15)

Dona (acum 14 ani)

Buna,

E ceva normal, ce nu prea ai cum sa eviti;
Nu e vorba de gaze, ci sunt bule de aer ce se manifesta in timpul penetrarii.. intradevar, in anumite momente pot favoriza niste zgomote putin penibile, dar, daca daca partenerul avre ceva experienta sexuala trebuie sa stie ca e un fenomen normal si atunci nu e cazul sa re rudinezi!

Cand apar astfel de situatii, incercati sa schimbati pozitia.

Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

soare_66 (acum 14 ani)

Multumesc mult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

soare_66 (acum 14 ani)

Dar n-am auzit pe nimeni vorbind despre asta si aveam impresia ca numai la mine se intimpla asta ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea1989 (acum 14 ani)

si eu patesc asta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

erama (acum 14 ani)

si eu mai patesc asta dar acum nu ma mai rusinez

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

soare_66 (acum 14 ani)

Si asta se intimpla intotdeauna sau numai o perioada anumita?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cineva (acum 14 ani)

Se intampla pt ca in timpul miscarilor iti intra aer in vagin, aer care se elimina asa cum se elimina gazele pe partea cealalta.Nu cred ca tb sa te rusinezi, nu esti vinovata de asta. In relatie sunteti 2 pers si poate cealalta nu procedeaza tocmai corect(sau poate are penisul mai mic)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

roxish (acum 14 ani)

E in regula ,draga mea nu te speria si eu patesc asta , i-am explicat prietenului meu ce se intampla , nu ne rusinam, e ok pentru ca amandoi vrem sa ne simtim bine.MAI GRAV AR FI DACA TOT ACEL AER NU S-AR ELIMINA.SUCCES

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

claudia&dory (acum 14 ani)

si eu patesc la fel dar sotul meu intelege....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

chik_ (acum 14 ani)

incercati sa faceti exercitii kegel.informati-va pe net despre ele.sunt extrem de benefice,se fac usor iar rezultatele apar in maxim 6 saptamani.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea1989 (acum 14 ani)

as vrea sa stiu daca pentru ca intra aer nu se formeaza bacterii aerobe.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

fitzzy (acum 14 ani)

am si eu o curiozitate:u nu stai de vb cu iubitul tau despre asta? parerea mea e ca ar tb sa discuti cu el pe tema asta ca sa nu te mai simti stanjenita,si mie mi s-a intamplat la fel si iubitul meu mi-a explicat dc se aude uneori asa si ca e cv absolut normal,cred ca oricarei femei i s-a intamplat.Schimba pozitia si gata :P

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

smile (acum 14 ani)

Am si eu o intrebare legata de aceste bule de aer. Elimin bule de aer din vagin si nu in timpul contactului sexual, ci in rest sa zic asa. Oare asta ce cauza o avea? Ce insemana?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Solutie (acum 9 ani)

Cea mai bună soluție este ca în timpului actului sexual să fie muzică, astfel o să creezi o ambianță mai plăcuta, încurajatoare și nu o să se audă (muzica trebuie dată puțin mai tare). Nu poți rezolva problema cu aerul, 8 din 10 fete au această problemă, iar cele 2 care nu o au nu prea schimbă poziția lor în care se simt comfortabil. Deci singura soluție ar fi muzica și o poziție prin care să nu se lărgească vaginul pentru a permite intrarea aerului și odata cu asta, degajarea sunetelor stânjenitoare. Sper că am ajutat. Pupici :-*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alexandra (acum 8 ani)

Intru aer in vagin, deoarece muschii vaginali sunt relaxati, sau mai simplu zis ( s-a largit vaginul), p-ru aceasta trebuiesc exercitii p-ru contractarea muschilor vaginali, pe care le gasiti pe google...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: