Urinez des

Boli genitale feminine
Intrebare postata de nicole93 cu 9 ani in urma

De 2 ani am o problema cu urinatul.Urinez des,cam la 2 ore,am avut perioade cand mergeam la baie la fiecare ora si noaptea de 2-3 ori.Am fost la medic nefrolog,mi-am facut analizele si mi-a iesit ca as fi avut o infectie dar mi-a trecut.Am luat o perioada tinctura de merisor si iarba neagra(indicate pentru infectii urinare) si a aparut o mica ameliorare,mergeam la toaleta doar la 3-4 ore,uneori si 5,dar acum a revenit si nu stiu ce sa fac.Mentionez ca am 20 de ani si nu consum lichide suficiente pt a urina atat de des,iar uneori senzatia apare dar urinez putin si am observat ca zgomotele mai mari imi amplifica senzatia.Ce as putea sa fac?Imi afecteaza viata,mi-e groaza si sa ies in oras sau sa pornesc la un drum mai lung din aceasta cauza

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

buna (acum 9 ani)

Urinarea prea frecventa are o cauza put emotionala si nicidecum infectii sau alte cauze organice.
Prin constientizarea cauzei si evitarea urmarilor ei dispare ca prin farmec.
Scrie-mi un email la zane:bu:ne pe yahoo.com (insa elimina punctele din nume).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

izabela (acum 8 ani)

Buna ziua...anul trecut mi sa gasit pietre si nisip la rinichi.prin urmare am început a lua tratament cam 5luni de zile...abia dupa 5luni am reusit sa scap de ele am consumat ffff multe ceaiuri.Am rămas cu o infectie urinara.am luat zanocin,urinal balance si Monural...apoi mi sa prescris pt 3luni urisan..continui cu multe ceaiuri de coada soricelului si codite de cirese..urinez des dar uneori chiar si dupa ce am fost la baie si plec undeva simt ca nu pot ajunge la destinatie.problema este ca am vezica lăsată..probabil si din cauza asta nu simt ca nu ma pot tine....crederi ca poate fi vb si de ceva psihic????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Salut (acum 8 ani)

Salut. Acum aproximativ 2 ani intr-un incident neplacut la sportul pe care-l pracitc am fost lovit foarte grav la zona intima intr-un loc cu un impact serios. La inceput am prezentat infectie urinara,dupa scurt timp nisip la rinichi. Am stat vreo 2luni si ceva acasa(eram in anul 1la liceu spre inceperea sem 2). Am stat acasa pe pastile,ceaiuri si cald la vezica sa nu risc in a face pietre,evident dupa incapatanarea de a merge si sta la scoala am inteles ca nu rezolv nimic,sentimentul ii prea ordinar,colonul iritat care il am in ziua de azi ii mic copil fata de ce aveam atunci. Nu poti stapani sau sa uiti de sentimentu deoarece ii un semnal intern,nu-l poti controla sau ignora. Daca vreti sa ameliorati sentimentu va recomand orice care sa va dea un sentiment de protectie,adica iti imaginezi ca acel lucru te salveaza si de dracu,eu mi-am zis ca daca port 2 perechi de chiloti nu are ce se intampla,ca oricum nu se intampla daca nu ai muschiul trsctului slabit(batranete,urinari necontrolate). Asta ii ceva gen un talisman care daca-l ai la tine te protejeaza de ghinion :) Daca tot nu puteti sa scapati de senzatie macar sa combateti cu un sentiment pe care voi vi-l produceti. Si acuma o revenit dar sub o forma slabuta fata de ce a fodt inainte,pe mine stiu ca m-au ajutat Driptanele ca sa amelioreze senzatia,cat de cat o functionat cand le luam,dar nu asteptati efect instantaneu. Sper ca v-am ajutat si sa va faceti bine cat de repede.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: