Umflaturi

Boli genitale feminine
Intrebare postata de ALI86 cu 11 ani in urma

Buna seara. De ceva timp am doua umflaturi sub labii, de o parte si de cealalta, sunt simetrice, mobile, nedureroase, situate anterior(deci nu sunt glandele Bartholin), uneori sunt mai mici, alteori mai maricele. Am fost la dr, le a vazut, mi a facut un eco si mi a spus ca daca nu trec cu tratamentul pe care l iau trebuie sa mi faca biopsie sa vada ce e acolo...( Am infectie urinara cu Proteus mirabilis, am primit tretament cu Zinnat si Macmiror ovule si tablete). Am luat 5 zile tratamentul si acum l-am terminat, dar uflaturile nu au cedat...:(( Ce ar putea fi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Buna (acum 11 ani)

Pai daca intrebi doctorul acela pe cati a vindecat cu probleme similare, daca e cinstit o sa-ti raspunda ca pe nimeni. Asta din cauza ca acele medicaemnte nu au cum sa vindece asa ceva caci cauzele la umfalturi nu sunt microbii. In afara de antibiotice, antiinflamatoare si hormoni alte medicamente nu exista in ginecologie. Ce sa faca acele medicamente la ceva care nu are nici o legatura cu vreo infectie.
Microbi sunt mereu in corp dar nici astia nu-s cauza bolii ci mereu urmarea ei. Dispare cauza, dispar si microbii. Intr-o apa statuta apar microbii de la sine, tota asa si la inflamatii, congestiie, blocaje de sange sau limfa. Acum doctorul acela vrea sa faca o p***ae si mai mare adica biopsie !
In loc sa gandeasca un pic de ce nu a dat roade tratamentul prostesc dat - se da la mai toti antibiotice - el acum da vina pe umflatura, vrea sa vada daca e de natura maligna si vrea sa iti bage si frica-n oase poate ai altceva. Si iti deschide acele umflaturi si le poate infecta si mai rau.

Umflaturile au alte cauze si nu poti fi rezolvate de ginecolog sau orice alt medic care lucreaza cu medicamente chimice.
Insa pot trece de la sine: fa un pic de post sexual si de mancare nesantaosa, bea mai multe lichide si maseaza-te zilnic in zina aceea de mai multe ori. Des este doar o simpla congestie !
Sau mergi la un medic homeopat BUN (nu la amatori), acolo mai ai o sansa reala de vindecare. Insa trebuie sa te gandesti ce p***ai ai facut dpdv sexual sau ce probleme psihice ai la nivel sexual sau cu partenerul caci locul unde apare ceva nu e deloc intamplator !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: