Secretie ciudata

Boli genitale feminine
Intrebare postata de mihan cu 12 ani in urma

Am avut menstruatie la sf lunii aprilie, in luna mai a intarziat circa 10 zile, am crezut ca e sarcina. A zecea zi a venit menstra destul de urat, cu dureri si stare de rau general de am ajuns la urgente, am fost internata suspect de sarcina extra uterina, testele de sarcina negative, cel putin asa spunea dna dr. desi a doua liniuta parea mai tarziu ca se zarea...eu asa vedeam, trei ecografe transvaginale si trei controale cu palpare, mi-a dat drumul dupa 5 zile cand s-a orpit si sangerarea,si dupa tratament cu ceftamil intravenos. Diagnostic. metroragie disfunctionala si anexita.
Dupa 4 zile de la oprirea menstruatiei am observat dupa urinare o urma de secretie rozie pe hartie, nu pe chilot, am fost iarasi la medic, i-am povestit ce si cum mi-a zis ca e o infectie, mi-a dat clorocalcin cu vit k, carpicon si flamexin... dar nu stiu ce sa mai cred.
A adaugat ca am si o rana micuta pe uter...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

mihan (acum 12 ani)

nu stiu totusi daca aceasta secretie ciudata are legatura cu starea mea generala de moleseala, greata uneori dupa masa, durere nu insuportabila si in reprize in zona ovarelor...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

laura (acum 12 ani)

Poate fi o infectie urinara..urmeaza tratamentul,iar daca nu-ti trece,mergi si fa un sumar de urina,si o urocultura..poate fi si de la rinichi,o ecografie abdominala,nu ar strica..pt acea rana pe col,trebuie sa faci un Papanicolau,sa vezi de ce natura este rana,iar apoi tratament,daca nu se cicatrizeaza, in urma tratamentului,trebuie cauterizata..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: