Sa fie asta cauza ?

Boli genitale feminine
Intrebare postata de membru268457 cu 10 ani in urma

Buna ziua .
Anul trecut (2013) in octombrie 20 am aflat ca sunt insarcinata, aveam 7 saptamani, am fost la ecograf si am auzit chiar si bataile inimii. Doctorul mi-a recomandat medicamente urogestan, acid, fol. si niste vitamine. Peste 3 zile mi-a aparut o sangerare , medicul mi-a zis ca nu-i nimic grav sa stau acasa si sa vin la el abia peste 2 zile. M-am dus peste doua zile si mi-a zis ca sarcina mea se oprise din evolutie si ca trebuie sa fac aspiratie.:( Am facut. Apoi la prima menstra am facut niste analize Babes PAp si a iesit totul ok, mai putin Ureaplasma Urealyticum >100.000 UFC/proba.Doctorul gineco mi-a zis ca din cauza acestei bacterii mi s-a oprit sarcina din evolutie !?!?!?!?!?! Am facut tratament cu Josamicina - insa la a doua recoltare a iesit la fel - am facut tratament cu eritromicina -nimic acelasi rezultateste a patra oara cand refac testul si iese la fel rezultatul. Ajutati-ma cu un sfat !!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

buna (acum 10 ani)

Buna, daca nu te-ai fi dus la acel medic sau nu ai fi luat acel tratament daunator, poate ai fi avut copil acum.

Practic uroganestanul crezi ca este elixir ? Este un medicamentz chimic cu efecte secundare care dergleaza organismul.
Acidul folic este o substanta chimiza sintetica care nu face decat rau la TOTI care o iau si industria farmaceutica a reusit sa pacaleasca romancele si nu numai sa ia o astfel de substanta chiar in mod “preventive”.

Sa oare e “niste vitamin” oare crezi ca sunt naturale si sanatoase ?
Orice substanta se poate numi vitamina si daca aud cuvantul magic oamenii cred ca ar fi vorba de ceva bun si fara efecre adverse.

Din pacate insa TOATE “vitaminele” sunt substante chimice cu efecte si cu efecte secundare.
Idem cu mineralele anorganice care nu sunt absorbabile si au efecte negative ca zinc, fier, calciu, etc.

Deci ai luat din nefericire un cocktail de medicamente cu efecte adverse desi ar trebui sa stii ca in sarcina nu se ia nimic chimic !
Asta e o regula de aur. Cine ia medicamente in sarcina va fi afectat sau va afecta copilul in mod sigur.

Indiferent daca e sau nu recomandat de nestiutorii si neresponsabilii de medicii din ziua de azi, care au ajuns doar vanzatori de medicamente ale unei industrii criminale si lacome ar trebui sa stii ca medicul care face astfel de greseli
e nu sufera nici o repercusiune in urma greselilor facute. Ci numai cel care le inghite sufera urmarile.

Data viitoare nu te mai lasa pe mana medicilor daca nu vrei sa ajungi sa ai si mai multa nevoie de ei.

Medicii dau mereu vna pe microbi care saracii nu au nici o vina numai ca sa nu dea vina pe propriile greseli facut pe banda rulanta in fiecare zi, in fiecare cabinet.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

buns (acum 10 ani)

Nu mai lua acum tampeniile de antibiotice caci microbii nu sunt cauza si microbii nu poti fi omorati ci doar purtatorul lor, adica tu !

De micrcobii corpul se foloseste in mod inteligent si controlat deci iti omoti prietenii si numai cei pe care orbul de medic ii vineaza ci si alte mii de microbi din intestine si sange si de pe mucosae de care corpul are nevoie.
Daca ai merge la un copil de 2 ani sa te trateze asa la intamplare ai avea un success mai mare decat la acesti orbi care c***a numai otrava in speranta sa vindece ceva.
Dar la astfel de orbi de medici le trebuie orbi de pacientie caci altfel nu le-ar mai ighiti nimeni otravurile inutile.

Nu-ti pica fisa inca dupa 2 antibiotice ca medicul face numai p***ai pe pielea si sanatatea si flora ta ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: