Pot folosi Ob-uri daca sunt virgina?

Boli genitale feminine
Intrebare postata de beatrice.98 cu 11 ani in urma

Buna ziua, sunt o fata de 14 ani, si as dori sa stiu daca e recomandat ca o virgina sa foloseasca OB-uri. Unele rude spun ca nu sunt recomandate pentru virgine, fiindca te dezvirgineaza. Alti medici, spun ca nu te dezvirgineaza si ca nu exista niciun risc. Deci, intr-un sfarsit, care e purul adevar? Te dezvirgineaza sau nu? Exista riscuri cu folosirea OB-ului? Multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

dorel (acum 11 ani)

ACUM DOUA ZILE AM INCEPUT SA MA SIMT FARA VLAGA SI MAI SPRE SEARA AM FACUT SI FEBRA 38 CU DURERI MAI TARI DE CAP.INCEPAND DE AZI 03-09-20012 MIAM REVENIT,NU MAI AM FEBRA SI NICI DURERI DE CAP CACI AM LUAT AMPINCILINA SI AGOCALMIN,DAR ACUM AM ALTA PROBLEMA MIA APARUT DEAREEA SI AM MERS DE VREO 6 ORI PANA ACUMACU TOATE CA AM LUAT SMECTA SI IMODIUM ,CE SA FAC???????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bbybby (acum 11 ani)

nu te dezvirgineaza... pana te obisnuesti nu sunt tare comode

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: