Nu stiu ce am

Boli genitale feminine
Intrebare postata de aliona***87 cu 14 ani in urma

Buna ziua.de aproximativ 5 luni am o durere abdominala(jos la ovare).acum 2 luni am fost operata prin metoda laparascopica de chist ovarian(de o dimensiune f mica).au trecut 2 luni si durerile inaca persista.este o durere continua cand si cand acuta.am facut testu microscopic al secretiei vaginale care a iesit negativ,ecografii peste ecografii toate negative.toti medicii imi spun ca sunt bine dar eu durerile inca le am.de ce?ce as putea avea.?va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Sheila (acum 14 ani)

Aceasta durere se lasa pe picior sau e doar locala?
Trebuie sa elimini varianta unei apendicite, probleme ale rinichilor.
Incearca sa extinxi zona de investigatie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

aliona***87 (acum 14 ani)

acum 2 luni cand am fost internata nu sa pus broblema ovarelor...am banuit ca am ceva la colon deoarece stiu din alte analize si ecografii ca am colonul mai lung.tin regim alimentar(mananc lejer si beau multe lichide).din cauza colonului am avut multe probleme:ieseam cu scaunu o data pe saptamana...la spital miau facut2 zile clisme pentru a iesi afara...ce chin...pe planu 2 sa pus problema unor aderente care sar fi format in urma unei operatii(am fost operata din cauza unei hemoragii interne care am avuto dupa o intrerupere de sarcina).miau facut operatie laparascopica pentru a vedea exact ce e:apendicita,colonul,aderente..etc.pana la urma au vazut acest mic chist.am crezut ca sau terminat durerile dar din pacate nu...tin sa mentionez ca sunt stabilita in italia si aici am facut analize operatia etc...nu stiu la cine sa ma mai duc pentru ca toti doctorii imi spun ca sunt bine si imi dau calmante si pastile pentru ami trece durerea.dar intrebarea mea e de ce ma doare....nimeni nu stie sa imi raspunda.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: