Ma doare ovarul drept

Boli genitale feminine
Intrebare postata de Claudia9151829 cu 14 ani in urma

Buna ziua!
Am si eu o problema, mi-a intarziat menstruatia timp de 2 saptamani, am facut testul de sarcina si a iesit negativ, am si o scurgere maronie de 3-4 zile, iar in partea dreapta in dreptul ovarului ma doare de mor, ce poate fi? Eu cred ca am racit pt ca am fost la mare de 2 ori si la munte 1 data anul acesta si am stat la cort... Nu inteleg pt ca nu mi-a mai intaziat asa mult ciclul (nu l-am avut niciodata regulat, deobicei intarzia 1 saptamana). Mentionez ca am mai fost racita tot la ovarul drept si am luat Duphaston pentru menstruatie si ovule timp de 1 saptamana.
Sunt programata la medic pt joi.... dar mi-e frica... e mult pana joi si simt ca ma doare din ce in cel mai tare!
Va multumesc mult si astept un raspuns urgent ....:(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (15)

me_symo (acum 14 ani)

buna,am si eu o prietena care a patiti acelasi lucru,a racit si a patit acelasi lucru,nu ii venea si dupa ceva timp i-a venit ceva maroniu avea dureri mari.Asa k stai linistita,esti dekt racita,baga picioarele intr-un vas cu apa f calda si pune putina sare!bafta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Claudia9151829 (acum 14 ani)

Am facut asa aseara:D si parca azi ma doare mai tare....:-s

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

me_symo (acum 14 ani)

Atunci inseamna k o sa-ti vina ciclul kt mai repede dak te doare mai rau burta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Claudia9151829 (acum 14 ani)

Am fost la dr atunci si m-a consultat, dupa ce m-a speriat putin mi-a zis k nu am nimic, e doar o intarziere normala, cat despre scurgere mi-a spus k e din cauza k a intarziat... acuma nush, eu tot la ideea mea am ramas k am fost usor racita, nu mi-a dat nici un tratament k "nu e nevoie"! Dupa 2 zile de la consultatie mi-a venit si a durat 1 saptamana cat dureaza deobicei! Asa k am skpat cu bine :p

Am rugat-o pe doctorita sa-mi dea niste anti-bebe si mi-a dat YAZ, nu am auzit de astea pana acum, ink mai adun informatii si poate de luna viitoare ma apuc de ele. Stie cineva de ele? Sunt ok?

Ms.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sheila (acum 14 ani)

Nu vei gasi nici pe net f multe informatii despre Yaz pt ca abia au fost lansate pe piata de cateva luni.Si eu i-au Yaz din iunie, eu nu am avut reactii adverse(cei drept la nici unele care mi-au fost recomandate pana acum nu am avut) singura problema e ca imi vine f tarziu.In mod normal ar trebui sa-ti vina in intervalul celor 4 zile cand iei pastilele fara hormoni, la mine vine cand incep sa i-au urmatoarea folie si ma tine f putin(2 zile max) si curge la fel de putin.
Dupa ce le incepi poate ne spui pareri
Numai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iuli (acum 13 ani)

buna>>>>am si eu o problema...mia venit ciklul regulat dupa ciclu ma luat o durere de ovarul drept incat simteam ca nu mai pot>>>dupa care a inceput sa-mi curga o subs maronie ...si nu pot ridica piciorul>>>ma doare ff rau si cand pun mana il simt unflat de parca sta sa se sparga :(:(:mie asa de frika >>>tr sa ma duk neaparat la un ginekolog>>>ca nu mai pot dormi nici seara de frika oare ce o fii:(:(:

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

catalina (acum 13 ani)

de cateva luni ma dor ovarele....si medicul nu mia gasit nimik...ce poate fi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

laura (acum 13 ani)

buna!! am dureri la ovarul drept de cateva zile..iar in timpul actului sexual sunt foarte mari...am mai avut dureri si acum un an...dar mi au trecut in timp..nu ma gandesc la o apendicita pt ca am facut....iar la medic nu prea as apela...ce pot face??ce medicamente imi recomandati??:*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

liu (acum 13 ani)

@ laura...
aceeasi problema am avut-o si eu..pe mine ma doare stangul....nu atat de tare...si la contact sexual cateodata.....
am fost pe la medici..toti ca sunt ok..am fost la ion ionut si imediat m-a descoperit!
endometrioza..s-ar putea asta sa ai si tu...

mergi la un medic bun!
sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

DUMBRAVA RAMONA (acum 11 ani)

CEI AIA ENDOMETRIOZA SI PE MINE MA DURUT FFFF TARE SI NU MAM DUS LA MEDIC

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alexandra... (acum 12 ani)

buna de trei luni imi vine ciclu neregulat si am durei de ovare imi da-ti va rog un sfat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ani (acum 10 ani)

p***alort

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela (acum 10 ani)

am si eu problema aceasta dureri a ovarului drept cum de facut de tratat ajutatima va rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

criss tina (acum 8 ani)

Eu nu mai pot de durere ma dor ovarele
Am sa incerc sa imi bag picioarele in apa calda

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea tudor (acum 8 ani)

si eu am dureri de ovare si am doar 16 ani ce sfat imi dati

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: