Ginecologie raspuns medic

Boli genitale feminine
Intrebare postata de hotgirl11 cu 11 ani in urma

Vreau sa ma duc la ginecolog,dar mi-e teama,ce te pune sa faci acolo,te dezbraci complet?Multumesc frumos.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Psih. Roxana Olaru MPsih. Roxana Olaru este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Buna ziua,

Consultul ginecologic vizeaza zona genitala. Va fi nevoie sa va dezbracati de la talie in jos. Va recomand sa ii spuneti medicului ginecolog ca este prima data cand sunteti la un astfel de consult. Majoritatea au mai multa grija in astfel de cazuri si va si explica. Daca nu intelegeti puneti intrebarile necesara fara teama. Este bine sa va scrieti pe foaie intrebarile pe care le aveti deja pentru a nu le uita in cabinet din cauza emotiilor. Consultul ginecologic nu este traumatizant decat daca pacienta este extrem de speriata si incordata si medicul nu se poarta frumos.

Roxana Alina Olaru

psiholog, consilier psihologic, psihoterapeut, psihoterapie de cuplu EFT, educator prenatal

tel. 0728.47.15.06
e-mail: [email protected]
web:  www.consiliere-psihologica.ro

web:  www.roxanaolaru.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Boli genitale feminine.

Ana mai (acum 11 ani)

Gandeste-te ca nu esti singura care trece print-o astfel de experienta...Si pana urma este ceva normal, asta e specializarea medicului...asta vede :D

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alexandra (acum 10 ani)

am 16 ani si anul acesta mia venit menstruatia si nu mai mi-a venit menstruatia de doua luni am facut doua teste de sarcina care au iesit negative ma doare burta jos cateodata si imi este frica ca as putea ramane insarcinata nu stiu ce sa ma fac un sfat din partea dumneavoastra mar putea intari va multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

veronika (acum 9 ani)

mi sa inceput ciklul pe 11.03 si a tinut pin pe 19.03,azi 27.03 iar mi sa inceput ciklu,iar medikul mia prescris contraceptive midiana,mentionez ca nam mai folosit contraceptive,si akum nu stiu ce sa fac sa incep de azi sa beau sau nu?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pati (acum 8 ani)

Buna!nu știu ce sa cred,mi.e frica sa.mi cumpăr un test de sarcina!trebuia normal să îmi vina menstruația de câteva zile!am avut sintomele specifice menstruației! Dar întârzie sa apară,azi pe parcursul zilei am avut ceva scurgeri maronii,care de obicei le aveam pe finalul menstruației!ma dor sanii și spatele, îmi simt picioarele moi!în ultima vreme am fost stresata și de ceva probleme!deci mi.a venit pe 22.02 la 3 zile după am avut un contact neprotejat, și așteptând k îmi vine menstruația am mai avut exact p 22.03 alt contact!nu înțeleg de ce nu îmi vine!totuși st șanse de sarcina dar totuși tind sa nu cred!!!!!!VOI CE ZICETI??????UN SFAT VA ROG!!!!!!!!

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: