E ceva in neregula cu mine??????? raspuns medic

Boli genitale feminine
Intrebare postata de ale.maria cu 12 ani in urma

Buna ziua.....am o mare problema...ma ud foarte tare in momentul in care am contact sexual,uneori am orgasm alteori nu..e ceva normal????de fapt incep sa ma ud cand prietenul meu ma saruta,iar apoi cu cat avansam cu atat ma ud mai tare...e stanjenitor...e un lichid transparent...se poate sa fie ceva in neregula cu mine?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Iuli (acum 12 ani)

Nu, e normal. Nu cred ca ai vrea ca vaginul tau sa fie uscat, in acest caz contactul sexual ar fi imposibil.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

TataNicu (acum 12 ani)

Nu este nimic in neregula, este chiar super.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cristian Irina MDr. Cristian Irina este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Nu este nimic in regula , este vorba de o secretie vaginala cu rol in lubrifiere. Secretiile vaginale necesare lubrifierii mucoasei vaginale au mai multe origini : prin transudare - (eliberarea unui lichid in interiorul vaginului, care este filtrat din vasele sanguine ale peretilor vaginali, in momentul unei stimulari sexuale, directa sau indirecta), glandele Bartholin (aflate in grosimea labiilor mari, lubrifiaza intrarea vaginala), secretia glerei cervicale (caracteristica perioadei de mijloc a ciclului).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Boli genitale feminine.

Lory (acum 12 ani)

Referitor la umezeala in exces, la mine se intampla exact contrariul. Nu ma umezesc deloc, nu pot sa am orgasm, daca folosesc lubrifiant se usuca instantaneu si devine lipicios iar contactul sexual este imposibil. Care ar putea fi problema?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

toma necredinciosul (acum 7 ani)

La cap e ceva in neregula :))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: