E CEVA GRAV? raspuns medic

Boli genitale feminine
Intrebare postata de adiusk cu 12 ani in urma

AMSI EU O GRAVA PROBLEMA CARE MA SPERIE INGROZITOR SI VA ROG SA IMI DATI UN SFAT,PE DATA DE 06 .09.2011 AM FACUT O INTRERUPERE DE SARCINA LA UN CABINET PARTICULAR SI DE ATUNCI PANA AZI 13 10 2011 SANGEREZ FARA INTRERUPERE.AM FOST LA UN ALT CONTROL MEDICAL, MI-A DAT RETETA SI TOT NU SA OPRIT.VREAU SA SPUN CA AM 40 DE ANI,3 COPII SI LUCREZ CA VANZATOARE LA UN MAGAZIN ALIMENTAR UNDE PRIMESC MARFA IN FIECARE ZI SI SUNT OBLIGATA DE SITUATIE SA CAR GREUTATE.AS DORI SA STIU DACA SITUATIA ESTE GRAVA,DEOARECE EU NU MA PREA GRABESC SA ALERG LA DOCTOR!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

o femeie (acum 12 ani)

Problema este grava doarece din cauza sangerarii te anemiezi. O hemoragie care tine de atata timp este grava pt organism Mergi la medicul la care ai facut intreruperea ori la medicul de familie macar, pt control si tratament. Sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adiusk (acum 12 ani)

multumesc ptr raspuns,dar am uitat sa specific k nu este chiar o hemoragie deoarece nu curge mult dar nici putin.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Georgescu Cristian MDr. Georgescu Cristian este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

buna ziua,

dupa cum s-a scris si mai sus, trebuie sa mergeti la un consult ginecologic pentru a elucida cauza acestei sangerari continue, deoarece nu se incadreaza in normal. mult sau putin, ac***a in vedere ca ati sangerat continuu timp de o luna, nu este o situatie de neglijat.
ati scris ca ati fost la alt control, acesta a fost un control ginecologic sau unul ''de rutina''? si ce medicament vi s-a prescris?
in afara de aceasta situatie cu intreruperea de sarcina, alte probleme de sanatate mai aveti? urmati vreun tratament?

va urez o zi buna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Boli genitale feminine.

adiusk (acum 12 ani)

nu pana la controlulu ginecologic dupa aceasta intrerupere de sarcina,nu am mai suferit de nici o boala si de nici un tratament.Ultimul tratament pe care l-am luat a fost de la medicul ginecolog cu metronidazol la 8 ore,clorocalcin 2 lingurite pe zi,ibuprofen 2 pe zi,o fiola de ergomet pe zi s idoxiciclina 1/zi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adiusk (acum 12 ani)

dak nu va suparati,as dori sa stiu daca vis-a vis de aceasta sangerare si aceasta intamplare nefericita de ce alt fel de boala as fi putut suferi de m-ati intrebat si de alte probleme de sanatate.cu respect astept un rasp cat mai urgent deoarece ma cam ingrijoreaza situatia.MULTUMESC

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

[email protected] (acum 12 ani)

nu te-a curatat bine ti a lasat resturi acolo mai ai nevoie de o interventie chirurgicala mergi repede la doctor..multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Georgescu Cristian MDr. Georgescu Cristian este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

buna ziua,

dupa cum s-a scris si mai sus, exista si posibilitatea unui chiuretaj incomplet, si din aceasta cauza sa aveti in continuare menoragia. totusi, doar prin cateva intrebari aici nu se poate elucida cauza sangerarii, desi ac***a in vedere chiuretajul recent, probabilitatea este foarte mare sa fie o afectiune legata de acel eveniment. de aceea va recomand un consult ginecologic, doar acesta fiind in masura sa evidentieze sursa sangerarii, in lipsa lui nu se pot face decat presupuneri, iar tratarea unei presupuneri cu siguranta nu va duce la vindecare.

va urez o zi buna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: