Dureri la san

Boli genitale feminine
Intrebare postata de gheorge dumitru cu 15 ani in urma

Din nou sunt pe aici cu alta problema, din pacate!
De vreo 2-3 luni simt o durere la sanul stang, mai jos, numai cand ma palpez (si va dati seama ca o fac des acum odata ce am simtit ca ma doare).
Mentionez faptul ca am 22 de ani, o relatie serioasa, insa contact sexual am cam rar (deoarece nu prea avem unde...in fine). Cam rar inseamna la 2-3 luni.
Intrebarile mele sunt urmatoarele:
1) E posibil sa fie vreun chist pe baza de foliculina?
2) As putea sa iau anticonceptionale in ideea ca s-ar retrage sau as face mai rau?
3) E posibil sa fie ceva canceros la varsta mea? Intreb si asta, cu toate ca mi-a spus cineva ca nodulul care doare nu e canceros!
Va rog mult sa imi raspundeti, ca mi-e frica de nu mai pot!
Multumesc din suflet!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Nora5 (acum 15 ani)

Buna Crissa
Te sfatuesc sa mergi la un specialist, poate ai un simplu nodul care se poate rezolva cu unguent si tratament.
multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gheorge dumitru (acum 15 ani)

Multumesc de raspuns! M-am dus la farmacie momentan si mi s-a spus ca e ceva hormonal, dar mi-a dat unguent-crema Diclofenac (e pentru orice durere). Mie mi-a mai recomandat un fost ginecolog o crema speciala, dar farmacista mi-a zis ca deocamdata nu imi da d-aia.
Ideal ar fi sa merg la un echograf, dar nu mai vreau sa ajung pe la doctor iar si mai ales cu echografie. Mi-e si teama sa nu ma iradiez la cate am facut pana acum (abdominale etc.).
Poate daca incerc la plafar o fi bine?
Nici nu imi dau seama daca simt ceva aiurea, ca n-am avut in viata mea nimic...mama m-a palpat si mi-a zis clar ca ea nu simte nimic (a avut un nodul dureros acum cativa ani care s-a retras singur, nici nu a fost la doctor).
Ce ma sfatuiti sa fac? E grav ce am?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: