Durere pelviana

Boli genitale feminine
Intrebare postata de luma cu 14 ani in urma

Poate ma indruma un medic ce sa mai fac,
De un an umblu la ginecolog , nu mai stiu ce am.
Acum 1 sapt am facut tratament cu cifran de 500 ,2x2 /zi, ovule betadine, pentru ca avem o infectie la ovare. In acest timp am facut o criza de rinichi ajungand la urgenta.
Acum dupa 1 sapt am dureri prin burta parca sunt la ciclu, nu am scurgeri , dar nu mai stiu ce sa fac.
Ca o scurta istorie sufar de constipatie si iau laxative la final de saptamana ca sa fiu acasa, fac des infectii urinare.
Sunt stresata ca durerile astea ma termina, nu mai am curaj sa consult medicii, papa nicolao e bun nr 2, am un nodul mic posterior pe uter, medicul zice ca nu e problema, am dureri la inceputul actului sexual , dupa care 2 zile usturimi, nu am libido, sunt o femeie terminata. Ma urasc si-mi vine sa plang mereu pentru ca nu stiu de ce am starea asta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

mariabutulan (acum 13 ani)

incearca o colonoscopie poate prob ta nu este de ordin ginecologic nu este deloc bine sa ai un scaun pe saptamina si pote si infectia urinara nu a fost tratata indeajuns de bine iti doresc sanatate maxima si gindestete ca sunt persoane care chiar in minutul asta sufera mai mult decit noi,bafta si fii tare

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

xolon (acum 8 ani)

Intai faceti o ecografie pelvina. Daca nu se lamureste un diagnostic, este bine a se face si o ecografie transvaginala. Trebuie lamurit daca anatomic totul este in regula, abdominal si pelvin.
Va recomand si un consult urologic. Infectiile urinare frecvente pot surveni pe fondul unor suferinte cronice ale aparatului urinar.
Ca simptomatice (calmante ale durerii) se pot folosi antispastice ( No-Spa) si analgezice ( Algocalmin, Piafen) plus antiinflamatorii ( Nurofen, Desketoprofen/Tador), insa nu vor vindeca boala de fond ci doar simptomele. Trebuie investigat abdomenul si pelvisul mai in amanunt (uretra, vezica urinara, uretere, rinichi). Repetati urocultura si cultura din secretia vaginala.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

GuestUser (acum 8 ani)

Stai linistita ca Nu Esti singura!credeam ca. Numai eu a p pamant cu atatea probleme!eu am gasit in galati un medic de excelenta andoni cristinel de la medlife,face diferenta intre medici Romani,dupa ani de cautare ,el. M a vindecat!acum s in Londra si am Luat o de la capat si Nu am Medici aici deloc k astia Te lasa sa mori e partea a doua!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: