Durere ca la menstruatie

Boli genitale feminine
Intrebare postata de biscuta cu 13 ani in urma

Buna ziua, de cateva luni am dureri aproape tot timpul de burta ca atunci cand trebuie sa-mi vina menstruatia ( dureri nu puternice dar suparatoare). Am fost la ginecolog si mi-a spus ca am o vaginita bacteriana pentru care am primit tratament cu metronidazol ovule si pastile si o mica rana pe col uterin. Pana a venit rezultatul la secretie am avut ca tratament..supozitoare cu indometacin si pastile cu doxiciclina. Problema este ca durerea nu a disparut decat pe timpul tratamentului si a revenit cand l-am terminat, chiar mai puternica. Am cerut dupa tratament un papanicolau si a spus ca nu este inca momentul si ca sa continui tratamentul cu indometacin si doxiciclina (O noua serie) inainte de ciclu cu 3 zile, 5 zile cat tine ciclul si 2 dupa (in total 10 zile), chiar a spus ca arata bine colul dupa primul tratament. Ma sperie foarte tare faptul ca am auzit multe persoane care au fost suspecte de cancer uterin si au avut aceleasi dureri ca ale mele. Durerea este un semnal de alarma indiferent de parerea ginecologui meu ( care nu a parut deloc ingrijorat)...?
Va multumesc anticipat..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Iuli (acum 13 ani)

Ma mir ca nu v-a facut imediat un papanicolau si o ecografie pelvina...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

biscuta (acum 13 ani)

Probabil ca mai intai a dorit tratarea vaginozei si apoi sa fac papanicolau. Pe mine ma ingrijoreaza durerea si chiar ma uitam acum pe reteta la diagonistic, scrie BIP(boala inflamatorie pelviana) si inca ceva necitibil. Inca ceva.. acum 8 ani am avut vegetatii (tratate cu o crema si care n-au mai revenit) si cand i-am spus ..mi-a raspuns ca s-au dus de mult si nu mai am treaba cu problema asta acum. Va multumesc din suflet pentru raspuns.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Bun dar ecografie totputea face...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Rebe (acum 13 ani)

buna tuturor,as vrea sa va spun si eu problema mea,si daca m-ati putea ajuta,v-as fii recunoscatoare! De vreo 3 luni,am dureri de abdomen, sunt frecvente,dar nu dureaza mai mult de 10 secunde!menstruatia mi-a venit,dar nu ma tine mai mult de 3 zile,si m-am si ingrasat putin! Ce poate fii? Va multumesc tuturor,o zi buna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: