Chist

Boli genitale feminine
Intrebare postata de lrdy cu 14 ani in urma

Dupa cat timp iti poti relua activitatea sexuala dupa o operatie de chist ovarian?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (23)

Maria C (acum 14 ani)

Pai dupa 14 zile, cum ai facut operatia, laparoscop?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lrdy (acum 14 ani)

am 3 saptamani de cand am facut operatia. peste 2 saptamani ajung la control.operatia a fost pe burta, cu bisturiu deci o incizie.am preferat bisturiul stiu ca e mult mai sigur. nu este prea putin 14 zile? pt activitatea sexuala? eu vreau sa raman insarcinata , imi doresc un bebe. dar operatia inca nu este vindecata complet.si sincer imi este frica sa am un contact sexual

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria C (acum 14 ani)

Deci, eu am fost operata tot de chist ovarian laparoscop, iar medicul mi-a zis ca dupa 14 zile pot relua activitatea sexuala. La mine a fost ok, s-au inchis ranile, am 4 incizii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lrdy (acum 14 ani)

ma bucur pt tine. la mine inca nu s a vindecat.cat te a costat operatia?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sheila (acum 14 ani)

E o diferenta intre operatia laparoscop si cea clasica.Cea laparoscop e normal sa se vindece mai repede.
Eu te sfatuiesc sa mai astepti pana mergi la control, nu cred ca e bine sa te grabesti si apoi sa apara alte complicatii. In mod normal doctorul ar fi trebuit sa-ti spuna cat timp sa faci pauza. Dupa ce ajungi la control si in functie de ce zice medicul te poti apuca de bebei.
Numai bine si sa auzim de un bebe

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lrdy (acum 14 ani)

mersi la fel.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionica (acum 14 ani)

Poti avea contact sexual doar dupa o luna de zile, in cazul in care s-a vindecat rana.
Mult succes!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lrdy (acum 14 ani)

mersi frumos pt raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ramona (acum 12 ani)

pe mine ma intereseaza concret la cat timp dupa operatie pot avea contact

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anutza88 (acum 11 ani)

buna...shi eu am fost operat d chist ovarian prin laparoscop, acum 2 sapt....stie cineva in cat timp se vindeca shi pot sa merg la serviciu?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alexa (acum 11 ani)

buna si eu am fost operata de chist endometriozic...laparoscop si dupa 1 sapt.m am intors la munca si legat de activitatea sexuaka d na dr,Andreea Vultur un dr,minunat...care mi a salvat ovarul...mi a spus ca pot relua activit.sexuala dupa ptrimul ciclu...sanatate va pup

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

luminitza (acum 10 ani)

salut ,,as vrea sa intreb daca este posibil ca dupa o operatie de kist la ovarul drept sa mai apara din nou pt ca nu am fost de 2 sapt la control shi am aceleashi simptome de durere ca inainte de operatzie,,cine poate datzimi un raspuns va rog,,,,merci anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Teodora Miron (acum 8 ani)

Da, din pacate reapare. Eu sunt la menopauza si s-a refacut in cca 6 luni.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Camelia (acum 9 luni)

Eu m-am operat acum 3 zile de chist ovarian având 3 cm asta fiind după alta operație de chist în urmă cu doi ani. Chistul apare mereu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andra (acum 10 ani)

cit timp tine chistul pe ovar?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

loredana (acum 10 ani)

Am fost operata acum 6luni d chist ovarian ca nu ramaneam gravida dar nici acum nu raman ce pot face ce tratament s iau mai natural dar sa dea randament.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana maria (acum 9 ani)

D.DC.Am fost ai eu operata de chist ovarian si unul lam scos,acu 3 ani si 9 luni.de atunci nu am ramas insarcinata nici o data,de 7 ani ma chinui si macar dupa operate nu am ramas,{e vo ploblema?} doctori din gercia mau operat si meau zis ca nu sunt plobleme.eu in grecia stau.am incercat si calindaru,nu stiu ce sa mai cred,sunt dezamacita ca nu pot. multumesc ca mati ascultat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

delia (acum 9 ani)

Buna tuturor,eu tocmai m am operat acum o saptamana,laparoscopic in anglia.m au chemat la control in 12 saptamani,iar in ceea ce priveste recuperarea, depinde de la organism la organism.iar contact exact ceea ce a spus altcnv mai sus,dupa primul ciclu
Sanatate tuturor si bebelusi frumosi celor. care isi doresc...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mileena (acum 9 ani)

Si eu am avut o interventie chirurgicala...La fel chist funicular ovarian,laparascopie,,la mine a fost problema ca sa lezat si sa format hemoragie in abdomen..am stat 6 zile in spital..asta a fost pe 20 decembrie si eu pe 18 sau ceva mai inainte ianuarie deja am avut relatie sexuala..si parca totul bine..dar am uneori dureri foarte mari..am fost la investigatie si totul super..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cori07 (acum 8 ani)

Am fost operata la varsta de 13 ani...ovar polichistic daca am inteles bine...mi s-a zis ca m-am nascut cu el..si s-a dezvoltat in timp..si altele..sunt 7 ani de la operatie...viata sexuala mi-am inceput o la 20 de ani...deci la 7 ani de la operatie...am fost acum o luna la un ecograf intern si mi s-a zis ca totul este in regula...astazi pipaind pe la operatie mi se parea ca se simte diferit..ori este in capul meu...ma panichez din orice si ma sperii...este posibil ca o operatie veche de 7 ani sa se poate rupe sau ceva?...cand m-am operat mi s-a zis sa evit efortul mare...ridicarea de greutati..si asa am facut...oare sexul poate afecta operatia daca ea are 7 ani?..a fost o operatie cu bisturiu..am o taietura maricica...bine acum cicatrice.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2