Chist ovarian

Boli genitale feminine
Intrebare postata de angis cu 13 ani in urma

Dupa cea de a doau sarcina la controlul de 6 saptamani dupa nastere mi s-a zis ca am un chist pe ovarul stang dar nu mi s-a dat tratament pt ca alaptam,a trecut 1 an jumate de atunci ,chistul nu imi face probleme dar menstruatia nu a mai venit ca de obicei.m-am gandit eu sa incep sa iau anticonceptionale ca poate se absoarbe fara sa trebuiasca sa mai merg la gine,am inceput sa iau diane 35 asa de capul meu ,am mai luat de cativa ani,intrebarea mea este ar trebui sa merg la dr pt a decide el ce sa iau ,sa iau alt fel de anticonceptionale

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

anamaria (acum 13 ani)

si eu am fost dicnosticata in urma cu 6 luni cu chistulete pe ovare.de atunci la recomandarea medicului iau logest.acum la sf lunii urmeaza sa ma duc sa vad daca s-au vindecat.sfatul meu este ca este cel mai bine sa consulti un medic pentru a vedea care este dimensiunea chistului si care anticonceptionale sunt mai potrivite pt tine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ank (acum 13 ani)

Am 27 ani si o fetita de 4 ani si 3 luni. In urma unui examen ginecologic amanuntit am fost diagnosticata cu ovare polichistice si SUNT NEVOITA SA IAU ANTICONCEPTIONALE ,pe care mi le-a recomandat ginecologul.Fetelor nu luati de capul vostru!!1Eu spre exemplu trebuie sa iau Yasmine.Doctorul decide ce tip de conceptionale se potrivesc fiecarei persoane in parte!!!SANATATE!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena (acum 13 ani)

pt. chisturi e bun de la plafar soc, zmeur, afin, coacaz negru, vit. E., bitter suedez ., ETC. informativa la plafar si pe net.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: