Ce sa fac,ajutati-ma cu un sfat!

Boli genitale feminine
Intrebare postata de Daniela449 cu 15 ani in urma

Problema mea nici nu stie daca este spirituala sau cum este.Sunt cu prietenul meu de 6 luni si ne iubim foarte mult.Inca de la inceput mi-a spus ca el nu poate sta langa o femeie si sa nu faca dragoste cu ea.Si am inceput dupa 2 sapt sa avem relatii intime.Primul baiat din viata mea a fost o catastrofa,in sensul k s-a intamplat doar 1 data si apoi mi-a dat cu "sutul",al doilea a fost si mai rau in sensul k nu ne potriveam deloc si nici cu acesta nu a fost decat de 3 ori.Practic eu eram nestiutoare cu toate atunci cand l-am intalnit pe el.Problema abia acum incepe.Parintii mei sunt foarte severi si nu stiu nimic din toate aceste relatii intime decat de prima insa nu stiu sigur ce s-a intamplat.Eu si iubitul meu ne-am gandit sa scapam de presiunea asta si sa facem o escapada la munte sa incheiem problema si sa le spunem si lor.Dar cum nu totul se rezolva atat de usor acum parintii mei vor sa ma duca la doctor sa vada daca mai sunt virgina...Tatal meu este genul comunistului si spune ca nu vrea sa il fac de rusine si a vorbit cu mama sa vina ea cu mine la doctor.Dar daca intra cu mine in cabinet daca ii sune doctora ca nu mai sunt...atunci sunt pierduta pt ca eu nu ma inteleg nici cu mama (nu avem o relatie mama-fiica pentru k nu a stiut sa vorbeasca si sa ma sfatuiasca niciodata).Cum as putea sa procedez.Oare daca as vorbii cu doctora inainte s-ar rezolva?M-ar intelege?Ca practic depinde relatia mea cu prietenul meu de asta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Etelka3 (acum 15 ani)

In primul rand, cati ani ai? Ai incercat vreodata sa vorbesti deschis cu mama ta? Nu cred ca nu va intelege relatia dintre tine si prietenul tau. Cred ca am depasit perioadele... comuniste... in care fata trebuia sa se marite virgina si sa se joace carsaful la nunta. Sida, cred ca ai putea sa vorbesti cu doctorul inainte... din pct meu de vedere mama ta nu are ce cauta cu tine in cabinet!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iavnic (acum 15 ani)

Acesta este un abuza din partea parintilor tai. Si eu am suferit inca din frageda copilarie de aceasta forma de abuz de catre mama mea, care imi repeta la fiecare p***aoara pe care o faceam ca "ma duce la doctor sa vada daca mai sunt fata mare"?!.
Nu isi poate imagina nimeni ce emotii puternice se pot ascunde in inima unui copil de 8-10 ani la auzul acestor cuvinte, mai ales ca fusesem abuzata sexual de un vecin.
Poate va pare ca aberez dar asta mi-a fost viata pana la 19 ani, atunci cand mi-am infruntat mama si i-am spus cu mandrie ca am facut-o!!!!
Ce a lasat in urma aceasta presiune asupra unui suflet de copil, o femeie in toata firea dependenta de antidepresive. Trist, dar din pacate foarte adevarat!
Ia-ti inima in dinti si spune-le sa se trezeasca odata din secolul XX.
Multa bafta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: