Ce e anexita chistica bilaterala?

Boli genitale feminine
Intrebare postata de giordana cu 13 ani in urma

Am fost la ginecolog din cauza unor mancarimi si mi-a diagnosticat anexita chistica bilaterala, stie cineva ce este, daca e grav si daca mai pot face copii?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

ina (acum 13 ani)

Va trebui sa urmezi un tratament si apoi dupa ce vei rezolva problemele poti ramane insarcinata. Intre timp, daca vrei poti urma si un tratament naturist, a fost folosit de sora mea tot pt chisturi extract de mladita de zmeur si extract de mugur de coacaz negru. la ea se pare ca a dat rezultate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

giordana (acum 13 ani)

multumesc pentru raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

v (acum 11 ani)

buna seara daca sotia are anexita bilaterala vaginita se transmite si la mine?multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mari (acum 10 ani)

doamnelor si dominisoarelor eu am avut anexita bilaterala si chist ovarian de la varsta de 14 ani. acum am 27 ani sunt casatorita si de 8 ani nu raman insarcinata , mi sa-u infundat ambele trompe de la anexita si nu pot face copii, decat in vitro...nici operatia laparoscopic nu ma salveaza ...:(((((

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: