Candida sau ceva mai grav ?

Boli genitale feminine
Intrebare postata de alexandra1002 cu 8 ani in urma

Buna ziua! am si eu o problema de care nu scap de mai bine de o luna jumatate. pe data de 13 februarie m-am trezit cu urinari frecvente (care au ajuns sa fie urinari spontane nu ma puteam tine faceam pur si simplu pe mine)dureri si disconfort vaginalam fost la doctor la un test de urina a iesit infectie urinara mi-a prescris antibiotic 5 zile dupa acest antibiotic urinarile au trecut dar au aparut pe langa disconfort vaginal arsuri,zgarieturi, si zvagnituri vaginale . am fost iar la doctor iar am facut un test de urina nu mai aveam infectie urinara mi-a prescris alte antibiotice timp de 7 zile. le-am luat starea nu se ameliora cu nimic am fost iar la urgente de data asta alte antibiotice prescrise arsurile nu treceau am fost iar la doctorul de familie mi-a facut un papa nicolau care rezultatul l-am primit in 10 zile si timp de aceste 10 zile am luat alte antibiotice care nu m-au ajutat cu nimic intr-un final au venit analizele in care scria doar ata ca nu am cancer ovarian ... am fost iar la urgente antibiotic iar 14 zile ..... antibioticul imi face mai rau cum le iau la 2 ore ma urc pe pereti de durere (arsuri si disconfort vaginal +balonare si crampe).... mai nou am si niste dureri de mijloc ingrozitoare si ma dor ovarele si cand ma asez pe un scaun... daca am vazut ca doctorii nu imi fac nimic am uitat sa precizez ca ma aflu in ANGLIA am inceput sa ma documentez pe internet ... dupa informatiile date pe internet si simptomele mele am incercat sa ma tratez de candida... am gasit un tratament de 3 zile de la canesten (3 pastile vaginale ) si flucozanole o pastila . le-am luat arsurile au mai trecut dar nu in totalitate cand ma ia cand ma lasa disconfortul vaginal nu a trecut si nici durerile de spate ... durerile de spate le am chiar daca nu fac efort pur si simplu stau si ma doare ingrozitor durerile vin din spate spre ovare cel putin asa simt eu. pe partea dreapta la mijloc simt ca un fel de junghi care se lasa pe piciorul drept la orice miscare ... chiar nu stiu ce sa mai fac mi-am luat bilet sa vin in Romania de urgenta ca sa ma pot trata aici nu reusesc sa ma fac bine. am nevoie de un sfat ce credeti ca ar putea fi? si ce sa fac ? adica ce pasi sa urmez ginecolog, ecografie ? si ce ecografie sa fac ? transvaginala , abdominala inferior?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Chris.S (acum 8 ani)

Eu iti recomand din tot sufletul sa mergi la consult la domnul doctor Silviu Istoc.Eu la dansul m-am tratat de Candida si ulterior am si nascut tot la dansul.Este un medic de exceptie dupa parerea mea, care se dedica pacientilor si care are multa rabdare.Sper ca ti-am fost de ajutor.Iti doresc multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: