Buna!

Boli genitale feminine
Intrebare postata de Anda2120230 cu 15 ani in urma

Numele meu este Maria am 22 de si am o fetita de 2 ani, o relatie stabila de 3 ani.Starea mea de sanatate era excelenta as putea zice in ciuda banalelor anemii dar dupa nastere a aparut probleme.Am inceput sa am menstruatie cate 2 saptamani, greturi, stare generala p***a.In urma unui control ginecologic medicii stateau la capul meu si se intrebau oare ce am, sarcina extruterina?Chist ovarian?Mi-au putut spune doar ca am uterul retroversat si ca se afla ceva pe ovarul stang:))am urmat tratamentul prescris de ei timp de 2 luni(m-am simtit mult mai bine ce-i dept)dar dupa 3 luni in urma altui control am descoperit un chist de 6 cm pe ovarul stang dar sotul meu simte inauntrul meu si eu la fel o crescatura mare pe care nici un medic nu a bagat o in seama.Sunt extrem de speriata desi doctorii mi-au zis sa nu alarmez eu sunt cea care simte durerea si spaima ca nu stiu ce se intampla cu corpul meu, mentionez ca am si niste scurgeri ingrozitoare in pofida faptului ca pun mare accent pe igiena !Cu doctorii sunt mai mult decat lamurita, toti m-au tratat cu indiferenta etc.acum nu stim incotro sa mergem ptr ca sotul meu e ff alarmat iar eu ii zic ca nu e nimic ca nu ma doare nimic dar eu ma ascund uneori chircindu-ma de durere ca sa nu ma vada!Am nevoie de un sfat va rog mult!Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

rodica109119930 (acum 15 ani)

Buna Maria!

Nu stiu exact in ce masura ai facut anumite analize de cand au inceput si scurgerile respective si durerile. Si cand zic analize ma refer la ecografie abdominala, eventual chiar si una transvaginala,un examen al secretiilor vaginale si de ce nu si un examen Papanicolau.

Daca este vb numai despre chist acesta sa stii ca poate fi operat (se extrage lichidul din el sau in cazul in care sunt complicatii se scoate ovarul cu totul)- indicatia cam asta ar fi dat fiind faptul ca este deja destul de mare. Excrescenta aceea pe care o simti poate sa fie chiar chistul ovarian care preseaza pe peretele vaginal, dat fiind faptul ca are dimensiuni asa de mari. Problema este sa nu se fi infectat sau sa se fi spart, aspecte care trebuie investigate in continuare.

Chiar daca sa zicem vei decide sa operezi acel chist, pentru ca suferinta este deja destul de mare, sa stii ca problema nu se rezolva. Poate fi vorba de un anumit dezechilibru hormonal pe care trebuie sa il investighezi si sa iei masuri.

Dupa ce vei face aceste investigatii (le poti face de exemplu la clinica Sanador din Bucuresti, unde sunt medici ginecologi buni) ma poti contacta pe e-mailul site-ului www.flavin7.ro.

Cu respect, Dr. Adelina Gutan www.centrunaturist.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

neli120822 (acum 15 ani)

Exista si tratament naturist, draga mea
Eu m-am vindecat de 6 noduli la san pe care medicina traditionala n-a reusit sa-i rezolve.Dar eu nu fac bine cu forta.
Daca te intereseaza cauta-ma si iti dau un nr de telefon al acestei femei date in Formula As.Si nu te duce cu presul.
adresa mea:ursu2 [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simona546 (acum 15 ani)

daca mai ai nevoie de ajutor si sfaturi ma poti contacta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristian299121473 (acum 15 ani)

Si mie mi-au spus ca am un chist de 4-5 cm, dar peste 2 saptamini tot la acelasi ecograf imi spun ca nu am nimic si ca sint sanatoasa, cu toate ca platisem bani deja p-u interventie si plinsesem timp de 2 saptamani... Sfatul meu este sa consulti mai multi medici (eu am facut 4 ecografii in diferite centre), p-u ei e usor sa taie ... Bea ceaiuri de coada-soricelului, coada-calului, ele regleaza hormonii in organizm. Succese!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Loredana (acum 10 ani)

am ajuns sa cred ca medicii ne privesc de undeva de sus ...ca pe niste infractori....cu o superioritate iesita din comun.Te fac sa te simti de parca tu esti vinovat ca te-ai imbolnavit.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: