Anexita bilaterala

Boli genitale feminine
Intrebare postata de daniela44 cu 16 ani in urma

AM fost diagnosticata cu putin timp in urma ac***a anexita bilaterala. Am urmat un tratament medicamentos cu gentamicina, polidin si meclon. In prima luna si a doua luna de ciclu am luat Zanocin, doar pe perioada menstruatiei (5zile). A treia luna au revenit durerile si scurgerile. Racesc f repede, probabil si din cauza ca am extremitatile picioarelor mereu reci, din cauza circulatiei. Ce as putea face sa previn aceasta raceala?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Andreea520 (acum 16 ani)

ce fel de scurgeri ai?au am fost diagnosticata cu insuficienta ovariana dar ma regasesc si eu in problema cu extremitatile reci.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionut160 (acum 16 ani)

Buna!
In ceea ce expui tu, ma regasesc si eu.Relativ acelasi tratament l.am urmat si eu.Incearca Flamexin pentru a prevenii durerile,dizolva.ti doua plicuri pe zi cu 3 zile inainte de menstruatie.La mine chiar are efect, sau incearca Piafenul.Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mirela (acum 11 ani)

incearca site-ul calivita.ro.....mie mi s-a dat pt imbunatatirea circulatiei si pt anexita bilaterala GINGO XC,ULEI PRINULA,-naturiste

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: