Ajutati-ma va rog!!

Boli genitale feminine
Intrebare postata de bridget cu 14 ani in urma

Buna!sant noua pe aici.as dori si eu un raspuns daca se poate si daca stie cineva ce pot avea ...acum 5 ani am fost operata de apendic si de atunci am ramas cu o durere in partea dreapata pe care pana acum cateva luni o aveam doar cand se schimba vremea.insa de ceva vreme durerea o am mereu ...am fost la medic mi s-au facut cateva teste si toate au iesit negative,m-au trimis sa fac ecografie mi s-a zis ca am o chestie care nu se afla in pozitia care trebuie si din cauza asta as avea o scurgere de lichid care ar putea provoca durerea,insa nu sant siguri si m-au trimis la ginecologie pt a ma vedea inauntru cu camera si m-au mai trimis la urologie pt recoltare de sange.imi poate spune cineva daca poate fi ceva grav?sper ca ati inteles ce am zis,mentionez ca nu ma aflu in tara,multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

cristina0606 (acum 14 ani)

nu cred ca e ceva grav si eu am patit acelas lucru si aveam anexita la ovarul drept a trecut cu tratament si incearca sa te feresti de frig sa ai burta acoperita.eu am avut dureri in partea dreapta la fel dupa operatia de apendicita la schimbarea vremi apoi am avut dureri puternice din cauza ovarului.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bridget (acum 14 ani)

merci mult de raspuns.ce zici ar fi vreo problema daca as ramane insarcinata?imi doresc foarte mult un bebe.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alice70 (acum 14 ani)

Eu zic ca poate ar fi mai bine intai sa afli de la ce sunt durerile si abia apoi sa te gandesti la sarcina. Din moment ce mai multi medici, dupa mai multe investigatii inca nu sunt siguri care e diagnosticul, noi nici atat nu avem de unde sa stim daca e grav sau nu. Nu stiu, poate ai dezvoltat aderente in urma operatiei si de asta ai dureri dar poate e altceva. Dar nu ne-ai spus, ai facut si ultimele investigatii recomandate la ginecologie si urologie? Nu au gasit nimic? Si care e "chestia" care nu e in pozitia corecta?!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bridget (acum 14 ani)

ieri am fost la medic si mi-a zis rezultatele,iar astazi am fost sa ma programez la ginecologie si urologie.inca nu stiu cand am programarea,mi-au zis ca mi-o trimit prin posta ...sincer chiar nu stiu sa explic bine care e *chestia* pt ca nici eu nu am inteles prea bine pt ca nu ma aflu in tara .multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bridget (acum 14 ani)

am uitat sa zic ca am intrebat si medicu daca pot ramane insarcinata si a zis ca atata timp cat eu am durerea de 4-5 ani nu crede ca ar fi vreo problema...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: