Tratament - Acnee noduloasa papulo-chistica? raspuns medic

Boli de piele
Intrebare postata de m_andra cu 13 ani in urma

Ce as putea face sa scap de acneea papulo-chistica? E insuportabil de dureroasa si urat vizibila. Am luat de-a lungul timpului Sumamed 500 mg, CLAR 500, Aerius 5 mg, Skinoren, Zynerit si alte solutii pt aplicare locala. Mentionez ca nu am probleme hormonale.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Dr. Corneliu DOBRE MDr. Corneliu DOBRE este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Adreseaza-te unui dermatolog cu experienta in acnee. Fiecare caz se trateaza diferit. Trebuie executata o antibiograma si examenul comedoanelor. Trebuie stabilita cantitatea de sebum secretat, consistenta lui cit si capacitatea de drenaj a foliculului.
Trimite o fotografie la [email protected]
075dermato
--
Suferinta tratata de catre un medic competent costa cel mai putin

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Boli de piele.

cristina boaru (acum 11 ani)

Pentru un baietel de 3 ani cu acnee infantila ce tratamente se recomanda? am incercat diverese de aproape 1 an, dar fara mari rezultate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adrian duda (acum 11 ani)

buna ziua am un tip de acnee ciudata apare sub forma de noduli rosii iar cand intind pielea se vede o pata alba ,modul de aparitie e in ambele parti ale obrajilor la terminatia narilor nu supureaza se retrag si dupa un timp repar sub aceiasi forma va rog un sfat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Kristina341781 (acum 10 ani)

Pastile pentru acnee -
http://track.derminax.ro/product/Derminax/?uid=2484&sid=748&pid=123&bid=adc***aec

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lili Borsan (acum 9 ani)

Ai incercat produsele anti-acnee pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation ?

Pe mine m-au scapat de acnee. It mai recomand sa cauti sa schimbi sapunul normal(sapunul chimic) cu un sapun organic pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai tot de la ei, pentru excesul de sebum si pentru o curatare foarte buna a tenului.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: