Rash morbiliform

Boli de piele
Intrebare postata de sercin cu 12 ani in urma

In urma cu 3 ani mi-a decedat copilul,20 de ani,era singurul.cu ajutorul psihoterapiei am prelungit sederea mea printre pamanteni,durerea este ingrozitoare,inimaginabila.
In concedii preferam locuri mai retrase,asa ca am fost la paltinis,dupa 3 zile am simtit ca ma sufoc,nu am aer,ne-am intors acasa.Imediat mi-a aparut un eritem pe gat si spate
Am fost la medic,se numeste rash morbiliform,am urmat tratament:aerius dim.si xyzal seara,local o mixtura preparata,dexametazona i.v
Am fost si la orl,la plaman nu s-a depistat nimic ce ar duce la sufocarea mea.Cred ca este totusi psihologic.
Acum imi apare pe gat de cate ori merg la cimitir,destul de des.
Ajutati-ma dragele mele,n-as suporta sa nu mai merg la puiul meu,asta ma mai tine pe picioare.
V-am plictisit,imi cer scuze,dar caut solutii,orice,numai sa nu mi se interzica sa merg la cimitir.Eu sunt de origine musulmana ,sunt acuzata ca merg la cimitir,la noi nu merg femeile,pe mine nu ma poate opri nimeni,nici macar acest rash morbiliform.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

corina (acum 12 ani)

Imi pare rau de tragedia prin care treci! Dumnezeu sa te ajute sa treci mai usor peste ea.
Din cate spui, aceasta mare pierdere, te-a afectat foarte mult. Am trecut prin ceva asemanator si cred ca totul este pe sistem nervos. Faptul ca nu aveai aer era un atac de panica.
Trebuie sa ai multa vointa, sa lupti cu mintea ta. Eu asa am trecut peste probleme, plus ca am luat vitamine (B-urile, magneziu, zinc, vit c, etc).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: