Psoriazis, tratament si fumat

Boli de piele
Intrebare postata de Daniel2343 cu 8 ani in urma

Buna ziua, ma numesc Daniel si vreau sa va intreb urmatorul lucru: fratele meu de 18 ani are psoriazis si tine tratament biologic cu enbrel 25 mg, urmatorul lucru este ca acesta fumeaza 2 tigari maxim pe zi. Poate sa fumeze in timpul acestui tratament? Repet iara ca fumeaza doar 2 tigari pe zi. Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

cornel (acum 8 ani)

buna am 47 de ani sunt diagnosticat cu psoriazis de 10ani am folosit creme de tot felul si evident nimic...........de 8 ani tin regim,.........nu mananc carne(doar peste) si fac o forma foarte usoara, doar un dermatolog atent ar reusi sa vada .......

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

silvia (acum 8 ani)

Sunt farmacista de ani de zile si mult timp am cautat un tratament eficient pentru psoriazis...dar foarte greu am gasit un produs care sa fie eficient pentru mine.
Dupa mult timp de vorbit cu medici am gasit tot la sfatul unui doctor crema naturala pentru psoriazis si eczeme de la Derma E care chiar a facut minuni pentru boala mea.
Pentru este cel mai eficient produs intalnit, si am incercat foarte multe. Recomand cu incredere

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sfefaniam (acum 8 ani)

este ok Daniel. desi cel mai bine ar fi sa se lase. vicul este distructiv!! am renuntat si eu la fumat dupa aproape 15 ani. am inceput in liceu, apoi am intrat serios pe treaba in facultate, apoi ce sa vezi, m-am angajat la o firma de distributie de ... tigari :))). si am tras si mai tare pe ele .. mergeau mana in mana cu cafeaua de dimineata, care cafea se bea in pana la jumatate de ora... cate tigari credeti ca se fumeaza intr-o juma de ora la cafea dimneata: MULTE!!! de 6 luni nu mai fumez cu ajutorul ambitiei (chiar asa) si a unui mecanism simplu. am aflat de curand el si prin urmare va recomand sa cititi pe blogul lui Stefan la ***despre ce si cum. succes si ambitie fratelui tau! :D

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: