Piele uscata la bebelusi

Boli de piele
Intrebare postata de roxanne^^ cu 14 ani in urma

Baietelul meu de 5 luni prezinta portiuni de piele uscata in zona picioarelor, si cred ca se extinde si pe burtica .....stie cineva de ce si ce masuri sa iau in acest sens...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Sheila (acum 14 ani)

Daca nu se inroseste si nu il mananca nu sunt probleme
Cateva recomandari ca pe viitor sa nu mai aveti aceste probleme:
- foloseste apa calda nu fierbinte, baia sa dureze in jur de 10 min, incearca un sapun fara miros.
- daca vrei sa-l lasi sa se joace in cada lasa-l inainte, ca sa nu stea in apa cu sapun.
- aplica dupa fiecare baie o crema hidratanta cat mai groasa
Vezi sa nu fie vreo reactie la unul din produsele de baie sau creme, ulei
Incearca cu Bepanthen sau crema de galbenele
Sa va faceti mari si santosi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

EMILIA POPESCU (acum 10 ani)

am o fetita de 6 ani si de mai multa vreme are pielea uscata cu niste bubite pe tot corpul ce pt face pot folosi crema gepanten?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 9 ani)

Pielea mea era foarte foarte uscata,am incercat o gramada de creme, care mai de care dar nici un rezultat care sa dureze. Pana cand am aflat intamplator de la o farmacista de lotiunea de protectie de la Gloves In A Bottle.
De cand folosesc aceasta lotiunea, m-am indragostit de ea, simt si eu cum e sa ai o piele normala. O recomand cu mare incredere.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Rika (acum un an)

Incercati
Neuroderm pflegecreme
mit Glycerin
la noi lucreaza mai bine ca o oricare alta,si baita cu ulei de dus

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: