Pete rosii pe umeri, piept si pe spate

Boli de piele
Intrebare postata de Ciprian110 cu 9 ani in urma

Buna ..am 26 de ani si am si eu o problem mi-au aparut niste pete rosii de diferite dimensiuni,,cateva pe piept si pe umar la nivelul claviculei,si am observat ca sau extins si pe spate...le am de ceva luni dar am observat ca se extind si arata foarte inestetic.Tin sa precizez ca nu prezinta mancarimi.Ce ma sfatuiti sa fac,momentan nu am cum sa ajung la un dermatolog.

Aici aveti si cateva poze : http://i58.tinypic.com/13z48ya.jpg , http://i60.tinypic.com/xfan7l.jpg

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

FreeStyle11 (acum 9 ani)

Pare a fi o reactie alergica.Este bine sa te consulte un dermatolog mai intai, daca zici ca le ai de cateva luni, nu trebuie sa le neglijezi.Daca zie ca nu tine de el, si e o alergie, te va trimite la medicul alergolog.Oricum iti vor face niste investigatii si analize amanuntite, daca problema nu iese la iveala usor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ciprian110 (acum 9 ani)

Am inteles..eu ma temeam sa nu fie vre-o ciuperca ceva..luata de undeva :| ..nici nu mai stiu ce sa cred,incercam sa aflu un raspuns cat de cat asa sa respir mai usurat..pana reusesc sa ajung la un dermatolog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alex (acum 8 ani)

este o crema pt asa ceva , pt ca am avut si eu aceeasi problema numele ei este clortrimazol, dar cel mai bine este sa consulti un medic

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andrei0623 (acum un an)

Salut ai găsit rezolvarea problemei sau afecțiunea și eu am la fel de vro 6 7 luni și se înroșesc foarte tare aproape de mov acum sau extins tot spatele si pe umeri și câteva pe piept și îmi este frica sa nu sufăr de vro boala aiurea nu am timp cu munca sa merg la dermatolog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: