Pete pe piele

Boli de piele
Intrebare postata de Raul96 cu 10 ani in urma

M-am trezit la scoala in prima ora cu mancarimi in zona gatului dupa care am inceput sa le simt si pe spate.m-am dus in pauza la baie si am vazut ca tot spatele imi era rosu plus abdomenul,gatul si incepeau sa ma manance si picioarele.m-am dus la cabinet si mi-a zis ca e alergie si mi-a dat o pastila..a zis ca intr-o ora o sa-mi treaca...dar nu a fost asa...m-am dus dupa inca o ora la cabinet(in timpul acelei ore mancarimea mi s-a accentuat practic) plus ca si zonele rosii de pe corp mi s-au marit...a zis ca e posibil sa fie varsat de vant...din cate stiu bolile astea le faci cam doar odata si eu varsat de vant am mai avut acum vreo 3 ani...ce ar putea fi si ce sa iau sa-mi treaca??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Rodica Bivol (acum 10 ani)

Incearca nuca neagra americana. Este un extraordinar tratament antialergen

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FreeStyle11 (acum 10 ani)

In general arata ca o alergie, dar daca nu ti-a trecut de la pastila e posibil sa fie mai puternica alergia.Continua sa mai iei niste pastile antialergene conform instructiunilor, iar daca nu se amelioreaza mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere la un medic alergolog, asta daca el constata ca e vorba de o alergie, desi eu asta cred.Varsat de vant nu are cum sa fie pt ca ai mai avut odata si nu faci de 2 ori.Mergi la medicul de familie si apoi la un specialist pt a primi tratamentul potrivit si pt a vedea ce ti-a provocat alergia pt a sti sa te feresti pe viitor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raul96 (acum 10 ani)

de fapt...mi-a trecut...acum constat ca nu mai sunt rosu nicaieri si mancarimile au disparut...probabil o alergie dar inca nu mi-am dat seama de la ce

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: