Nevii nevocelulari (alunitele)

Boli de piele
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

De cca 2ani mi-au aparut pe fata niste pete maronii mai vizibile la mustata,tin sa mentionez ca nu am avut nici o sarcina dar am hepatita asta sa fie cauza si cu ce ma pot trata sa imi dispara aceste pete.M-am dat cu UNITONE4 dar degeaba.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

andreea98 (acum 15 ani)

buna. e posilbil ca aceste pete sa apara in cazul in care folosesti anticonceptionale.ele apar mai ales daca fumezi si daca te expui la soare.aceeasi problema am avut-o si eu atat timp cat am folosit anticonceptionalele.sper ca rsp meu sa te linisteasa.multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am avut 2 negi in palma (de culoarea pielii)pe care i-am tratat cu succes , cu suc de rostopasca .
problema este ca la nivelul fetei , am doua alunite (unul pe nas iar celalalt in coltul gurii, inchisi la culoare)total inestetice . as vrea sa stiu daca : exista vre-un tratament naturist pentru tratarea acestora sau interventia de cauterizare este singura rezolvare a acestei probleme . va multumes anticipat .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: