Negii si negii plantari

Boli de piele
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

Buna ziua, am verugi pe fata de 4 ani, imi doresc sa le operez cu laser. va rog indrumati-ma spre cea mai buna clinica din buc

mii de multumiri anticipate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am negi expusi in zona anusului si nu inteleg de ce ptr ca ma spal chiar de 3 ori pe zi as vrea un raspuns am inteles ca se numesc negi intestinali.Mie frica

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

va rog frumos daca se poate sa imi raspundeti si mie..prietenului meu i-au aparut niste negi micuti si se inmultesc parca in zona penisului puteti sa imi spuneti ce consult sau ce trebuie sa faca?///

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am negei pe maini :(si langa nas sunt foarte urati :(:(cum i pot trqata mi am ars o data si mior aparut dinou:(:(si acum merg sa mi mai arda inca o dat:(:(si mam dat cu rostopasca:(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am un neg in crestetul capului,e destul de maricel
are aproximativ jumatate de centimetru inaltime.
Imi este foarte frica,nu stiu cum as putea sa scap de el pentru caci locatia lui nu e tocmai ideala. Va rog frumos sa-mi dati un sfat.
Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

as dori sa stiu care este cel mai bun tratament pentru negii plantari pt ca am shi eu unul pe degetul de la picior si ma deranjaza la mers este destul de dureros pt ca este sub piele ps am observat ca in jurul lui pe o raza de 0.5cm tesutul a inceput sa se intareasca si e dureros .Va multumesc anticipat si astept sfatul dumneavoastra

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

ce vreau sa va intreb..de vreo 4 ani mi-a aparut un neg intre degetul mijlociu de la picior,la inceput era cat un varf de ac,iar acum a crestut foarte tare are vreo 2 cm lungime si latime la fel.Este moale la atingere si are culoarea pieli.Ink nu ma deranjeala deloc la mers,doar ca sunt f ingrijorata k nu se oreste din crescut.Va rog sa imi dati un sfat ce as putea sa fac in legatura cu acest neg.va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Ma confrunt si eu cu o problema asemanatoare de la 13 ani pe fata. Pana acum mi s-a mai marit. De frica nu am apelat la nici un doctor dermatolog neac***a o incredere deplina in acestia, dar ar fi cazul sa apelez, ca fata de cat era la inceput a devenit mai mare si se extinde atat in lungime cat si in inaltime. Am observat ca in unele locuri se si usuca, dar degeaba ca tot nu dispare. Am impresia ca " imi mannaca din frumusetea fetei". Am incercat si cu rostopasca, dar m-am lasat din cauza ca imi colora aspectul. Sunt femeie si nu e normal la 31 de ani sa am o astfel de chestie inestetica chiar pe fata. Am impresia ca majoriatea oamneilor care se uita la mine ma studiaza atent tcmai din aceasta cauza.Doctorita mea imi tot spunea sa-l las in pace ca e "sicul meu". Traim vremuri noi si in speranta ca exista un remediu fara cicatrice sper sa ma ajute cineva cu un sfat optim spre o vindecare cat mai rapida. Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 14 ani)

buna ziua ma numesc Andrei, am 22 de ani si am negi pe maini de vreo 3 ani,am tot incercat diferite solutii Virolit,Duofilm s.a. fara efect as incerca si cu rostopasca dar nu prea gasesc,ce altceva mai pot folosi pentru a scapa de ei? Am tot citit ca ar fi bun usturoiul numai ca, cared ca am sa miros toata ziua.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ELA (acum 13 ani)

MULTA ROSTOPASCA GASESTI LA SPITALUL MILITAR IASI - PESTE TOT

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 14 ani)

Este normal sa apara pe fata si la copii de 7 ani?.De unde o fi luat copilul meu asa ceva deoarece noi, nici acnee nu am avut.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: