Lupus

Boli de piele
Intrebare postata de Paul69 cu 15 ani in urma

Sunt an medical de 0 luna si am mai luat 2 saptamani nu mia trecut anca examele la piciare si maini spunetimi va rog careaveti cunostinta cum ma pot pensiona ce documente trebuie si cate zile de medical va multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

iuliana190 (acum 15 ani)

In cazul meu dupa 90 de zile de concediu medical dr.m-a timis la comisie pentru a-mi aproba acordarea altor zile de concediu.Dar acolo datorita bolii mi s-a recomandat paesionarea pe caz de boala.Eu cred ca in cazul tau la aceasta boala doctorul care te are in evidenta poate propune pensionarea chiar si fara a efectua nr. maxim de zile de concediu medical.Cel mai bine discuti cu dr. sau te poti interesa la cabinetul unde se tin comisiile de evaluare.Ca documente doctorul care te are in evidenta iti intocmeste un documentar medical sau referat cu propunere de pensionare in baza analizelor si investigatiilor facute.Cu acestea te prezinti la comisie.Mult noroc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: