Impetigo

Boli de piele Impetigo
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

Buna ziua,
Am fost diagnosticata cu impetigo si mi s-a dat fumicin unguent pt tratament. Infectia a disparut, insa mi-au ramas petele rosii. As dori sa stiu daca vor fi permanente sau daca dispar. Ce crema as putea folosi pt a disparea aceste pete?
Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

as vrea sa stiu daca umlaturile mai ales su piele"gilme" si niste chisturi mici rosii pe piept sau miini dar mai rar,mai mult sunt pe fata,care imi dau citeodata senzatie de mincarime se numesc impetigo?daca nu cum se numeste boala?ce tratament sa mai incerc.numai bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

sunt gravida in 10 saptamani si am impetigo.am folosit un unguent Belogent dar nu stiu daca are efecte secundare pt fat.se mai confrunta cineva cu aceeasi problema? as vrea niste sfaturi!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

buna am ofetita de 5 ani si mama trezit cu bube dulci nu imi venea sa cred nu a a vut nimeni de la noi o spal cu ceai de pelin si galbenele dupa aia ii dau cu un unguent numit advantan milk si pastilute aerius nu prea sint multumit ma gandeam sa -i dau un unguent antibiotic voi ce ziceti?
vreau un raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am 26 de ani si de 3 saptamani am acele bube dulci ,am fost la dermatolog am luat unguente si tot felul dar nu mi-a trecut,am luat si antibiotic dar degeaba..dc ma poate ajuta cineva ..va rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: