Ce tratament sa fac?

Boli de piele
Intrebare postata de scoby cu 13 ani in urma

Buna ziua,am niste pete mici de culoare alba-crem pe umeri si putin pe spate mi-au aparut akum vreo 2 ani,sotul meu le are de 9-1o ani si tot de atunci sunt cu el.Mi s-a spus ca e posibil sa le fi luat de la el dar mie mi-au aparut doar de 2 ani.Am fst la dermatolog si mi-a dat un tratament:crema biazol si sampon nizoral(ketoconazol),de aproape 3 luni imi dau cu el si mai am doar de 2 ori sa-mi dau iar petele n-au disparut.Va rog mult daca ma puteti ajuta sa-mi spuneti ce alt tratament as putea sa fac.Va multumesc mult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Cristina (acum 8 ani)

Buna. Si eu m-am confruntat 6 ani cu a ceeasi problema,am facut f multe tratamente farà nici un rezultat pana cand am gasit un un doctor f bun. Mi-a recomandat crema lomexil si samponul nizoral. Te speli 5 zile consecutive cu samponul si 10 zile te dai cu crema pe zonele corpului unde ai petele. Tratamentul asta se face inainte-a verii,adica inainte de a te expune la soare. Dupa ce ai terminat tratametul expunete la soare pentru a te bronza si bronzul iti va acoperi si petele. Mie mi-a mers si sunt foarte multumita de rezultat. Inainte sa fac acest tratament petele nu le bronza ramaneau albe si de 3 ani de zile nu mai am probleme. In fiecare an inainte sa ma expun la soare ma Spal 5 zile cu nizoral fie in cap cat si petele de pe Corp lasand 5 min sa actioneze samponul,dupa ma clatesc bine. Dak ai nelamuriri ma poti contacta cand doresti. Sper sa iti fie de ajutor acest tratament asa cum m-ia fost si mie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: