Alunita pe sanul stang

Boli de piele
Intrebare postata de michelle30 cu 9 ani in urma

Buna ziua,
mamei mele i-a aparaut cam de 6 ani o alunita pe sanul stang si si-a extins forma, culoarea e un maro inchis, nu e proeminenta, nu o doare, nu supureaza, nu o mananca, nu o deranjeaza cu nimic, dar e ingrijorata sa nu fie melanom malign.
pana ajungem la medic, va rog o parere.
multumesc mult si sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

nu e cancer (acum 9 ani)

Astfel de alunite apar des atunci cand cineva a fost atins in mod neplacut de cine (des un barbat strain) sau cineva s-a uitat cu mare poft la sani...deci "atingere" neplacuta. Intreaba mama daca isi aminteste de asa ceva.
Daca nu poate fi dorinta de despartire de cineva. Sanul stang arata si cam cine este in mare, insa conteaza daca este stangace sau dreptatece (la testul cu aplaudatul).

Citeste aici ce impact au socurile emotionale si cum creeaza negi. alunite, eczeme, boli de piele, cancer si orice alta boala:

http://s*****a/t3125-cazuri-analizate-sau-vindecate-pe-baza-legilor-biologice-din-noua-medicina-germana

http://s*****a/t3144-filme-si-carti-despre-noua-medicina-germana

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

michelle30 (acum 9 ani)

va multumesc frumos! e interesant ce scrie acolo..:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FreeStyle11 (acum 9 ani)

Hai ca la raspunsul asta nu ma asteptam.Mersi ca l-ai postat, chiar le-ai dat oamenilor de stiinta motiv sa rada in hohote.Multumim frumos!

P.S. termina cu aberatiile ca nimeni nu e prost sa te creada, sau poate ma insel, insa ar fi mai bine sa numai induci lumea neinformata in eroare, cu concluziile astea visate azi noaptea, atata timp cat stiinta si logica nu se pupa cu teoriile tale, nu poti face nimic ca sa iti sustii aceste aberatii

si pt michelle30: nu asculta pe oricine care habar nu are, nimic macar pe mine, mergi cu mama ta la doctor, insa nu cred ca e nevoie, pare a fi ceva normal, dar dute pt linistea ei si a ta.Mult succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FreeStyle11 (acum 9 ani)

nici macar pe mine*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

michelle30 (acum 9 ani)

am inteles, oricum mergem la doctor doar ca ne-am programat peste o saptamana, ideea e ca e interesata teoria domnului...nu am zis ca si o cred..:) i-am multumit ca si-a facut timp sa mi scrie si la fel iti multumesc si tie!!!sanatate multa!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11611933623 (acum 3 ani)

Bună ziua! Am o aluniță pe sânul stâng și acum câteva săptămâni am văzut pe YouTube că dacă pui usturoi timp de o săptămână va dispărea . Așa am făcut și eu nu a dispărut în totalitate am mai ,,zgarmat .o eu cu unghia." Acum mă doare foarte tare sânul îmi este foarte frica sa nu fac cancer la san. Va rog să mă ajutați cu un sfat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: