Alergie pe sistem nervos?

Boli de piele
Intrebare postata de Eugenia56 cu 13 ani in urma

Bunaa seara la toata comunitatea, am si eu o problema, ca toata lumea de altfel.De vreo 2 sapt a inceput sa ma manance pielea in jurul gatului, pe burta, la umeri ,mijlocul spatelui, intr-un cuvant, de la brau in sus toata pielea mai putin fata.In urma scarpinarii au aparut, normal, ranile.Mi-au dat de la farmacie pudra,de la care mai rau am rupt carnea,ac***a in vedere ca ma scarpin si in somn, apoi am auzit la cineva de Diprogenta, un unguent de la care mi-au mai trecut putin pentru vreo 2 zile, dar ce te faci ca dupa ce m-am dat cu un tub, s-au intins pana pe gat in fata la decolteu?!Si ma mananca....!!!!!Si pielea si ranile, care deja ma dor .Eu am mai patit asa ceva acum 4 ani cand am facut un soc nervos din cauza faptului ca m-am intrenat a doua oara cu cel mic in spital (prima oara la 2luni si jum , a 2 oara la 6 luni), si m-am confruntat cu ceva de genul asta timp de vreo 2 ani, investigatii, tratamente, nimic!Am ramas cu cicatrici pe piele de toata frumusetea si nimeni nu stia sa imi spuna ce am. Acum, din nou! Ah, stiti cu ce mi s-au mai ameliorat atunci?Cu un spray pentru psoriazis,Blue -cap.Ca sa inchei, ce sa fac? Dati-mi un sfat, o parere, mai ales ca nu regasesc afectiunea mea in nici una din simptomele bolilor de piele. Cu respect.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Adrienne (acum 13 ani)

Incearca si sprayul cu propolis. Este recomandat in alergii, prurit si vindecarea ranilor prin formarea unei pelicule...........

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

oana (acum 13 ani)

Buna Eugenia,

Este posibil sa ai o toxiinfectie alimentara.
Incearca Claritine; are rezultate excelente in tratarea urticariei.

M-am confruntat si eu acum ceva timp cu o problema la nivelul pielii, in urma unei caderi nervoase: zone sensibile pe piele unde nu suportam atingerea.
Am fost diagnosticata in cele din urma cu probleme ale sistemului nervos si mi s-a dat tratament cu xanax si inca o serie de medicamante pe care, din pacate, nu le mai retin.
Cert este ca problema a disparut.
Xanaxul nu se poate elibera fara un control in prealabil la medic.
Mergi asadar la medicul de familie si ia o trimitere la medicul specialist.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Eugenia56 (acum 13 ani)

Sincer, am incercat cu tot ce se putea incerca,Aerius, Claritine, etc, Aderma sapun, sapun cu ph neutru, sapun ptr copii, advantan, lop***ad crema, mixtura mentolaata, pudre de toate felurile, clorocalcin, clotrimazol etc, va dati seama ca timp de 2 ani m-am chinuit cu asta pana am descoperit spray-ul Blue cap,cu care am reusit sa le tin sub control;,ca sa zic asa.Acum ma dau cu apa oxigenata si cu ceai de frunze de nuc, care mi le mai usuca cat de cat, dar sunt intinse pe tot spatele , incepand de la gat pana la bazin,pe burta, pe umeri, si este groaznic de neplacut,plus ca ma mananca tot timpul si sunt si tare inestetice ca nu stiu ce sa mai imbrac sa le acopere si sa fie si lejer.Cred ca am sa merg totusi la dermatolog, desi acum 2 ani ama ajuns si la spit Colentina si mi-a spus dr de acolo ca am ......Raie!!! in conditiile in care i-am explicat ca nu aveam cum sa fac asa ceva, e drept ca in rezultatul analizei pe care mi-a facut-o scria "dejectii parazitare", pai e posibil sa fi fost ceva ca se infectase pielea de atatea rani si scarpinat dar raie?? in fine mi-a dat o crema sa prepar la farmacie si dupa ce am dat o gramada de bani pe ea, aproape ca ma urcam pe pereti de mancarime de la ea si am renuntat pentru ca riscam sa imi rup efectiv pielea, am fost si la spit de dermatologie si nici acolo nu a dat rezultat tratamentul, adica am fost la control nu internata, iar acum mi se pare ca e mai grav decat data trecuta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Claudia (acum 12 ani)

Salut Eugenia! In cautarea unui raspuns pentru problema mea, am dat de postul tau. Aceeasi problema o am si eu .. de vreo 3 ani de zile .. cand sunt in sesiune ma umplu de iritatii si bubite care ma mananca ingrozitor! Prima oara in zona gatului, pe ceafa mai exact, pe burta, pe spate si mai nou pe decolteu. Am omis sa ajung la dermatolog, insa eu folosesc un unguent prescris de dermatolog tot pentru o iritatie in urma cu ceva timp. Elocom se cheama. Il gasesti si sub forma de unguent si sub forma de crema. Eu il folosesc regulat. Sper ca ti-am fost de ajutor :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

miri (acum 10 ani)

buna,am si eu o probl,doar noaptea imi iese ceva pe mine stil besici de la urzica( cind te urzici)dar dimineata nu mai ramine nici urma,sau incep sa ma unflu ex piciorul jos la glezna de nu mai pot calca sau mise unfla ochii stil ulcior.stie cineva de la ce ppoate fi?/?va rog ajutati-ma

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

BIBI (acum 10 ani)

este posibil sa fie de la rinichi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Catalina (acum 8 ani)

Poate e ceva in sange mama mea a avut asa si nu putea dormii noptile de mancarime

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

rodica (acum 8 ani)

Lichen plan pe baza de stres te dai cu Dermovate unguent

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: