Probleme cardiace sau altceva?

Boli de inima
Intrebare postata de lavera cu 13 ani in urma

Buna ziua,
Acum 4 luni am nascut prin cezariana din cauza tensiunii mari aparute in ziua nasterii: 140/100, iar in timpul operatiei 180/120. Dupa nastere s-a reglat la 115/70. In prima saptamana dupa nastere am avut dureri de maini, furnicaturi, amorteli. Din a 2 saptamana pana in prezent ma inteapa cand in dreptul inimii, cand mana stanga, cand piciorul drept, de fapt am intepaturi de scurta durata (aprox 10 secunde) in tot corpul. Nu stiu ce sa fac. Am facut EKG de 3 ori, ecografie cardiaca - au iesit bune; analize la sange - nimic grav si radiografie la toata coloana - mici osteofite posterioare, coloana rotita spre dreapta, drept urmare tratament cu Magne B6, Ginkgo si Calciu, cu tiroida nu am probleme. Dupa o luna de tratament resimt aceleasi intepaturi in special in maini si la inima..nu stiu ce analize sa mai fac, ce ma sfatuiti? D-na doctor sustine ca problema ar fi pe fond anxios-depresiv si de la coloana. Vreau sa fiu sanatoasa pt copilasul meu.
Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Iuli (acum 13 ani)

Aveti o stare de anxietate iar manifestarile dvs sunt pe fond psihic. Consultati un psiholog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 13 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Simona (acum 8 ani)

Cu magneziu b6 ginko si calciu se face aceasta cura dtimp de 6 lubi si-ti va trece nu este de ajuns doar o luna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: