Ma puteti ajuta

Boli de inima
Intrebare postata de Vio_mami cu 14 ani in urma

Am de cateva luni dureri la nivelul inimi sub forma unei gheare care nu-mi da voie sa respir
sunt foarte agitata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

maria (acum 14 ani)

mergi la cardiolog sa nu fie angina pectorala

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina g (acum 14 ani)

am tensiunea 121 cu 80 si 98 de batai ale inimii ,am 36 ani , 1,62 si 76kg ce trebuie sa fac

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Doina (acum 14 ani)

trebuie neaparat sa slabesti...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alex (acum 14 ani)

in general aceste simptome sunt date de angina pectorala.ar mai trebui sa se precizeze varsta si factorii de risc asociati(fumat, obezitate) boli asociate-dibet, hipertensiune arteriala, administrarea unor medicamente,anticonceptionale.indiferent insa de toate cele amintite mai sus, singurul lucru logic este prezentarea la medic pentru efectuarea unui consult si a unei electrocardiograme. durere de piept in zona inimii (aproximativ in zona centrala a pieptului si nu neaparat in stanga)= EKG. durerea este cu atat mai semnificativa pentru angina pectorala cu cat are asociate dispneea (greutatea in respiratie de care amintiti) si iradierea durerilor in cateva zone precum axilele, zona anterioara a gatului, in brate, in regiunea dorsala corespondenta pozitiei inimii (dureri de spate pe care pacientul nu le-a mai avut, cu caracter de junghi, presiune).primul lucru pe care trebuie sa-l faceti insa este sa nu intrati in panica si sa mergeti la medic pentru consult. multe raspunsuri pe care le veti primi se vor centra evident pe angina de piept dar pana la consultul medical cu EKG toate raman simple sugestii.
sanatate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 14 ani)

am nevoie urgenta de un produs pentru vindecarea unui ulcer varicos pt ca toate medicamentele care erau la noi nu se mai fabrica sau nu se mai importa cine ma poate ajuta?
ii voi fii recunoscatoare toata viata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alex (acum 14 ani)

detralex x 2 / zi + curiosin gel daca a aparut ulceratia si aceasta are tendinta de extindere sau se vindeca greu.curiosin exista si sub forma de solutie.detralex : non-stop.
sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: