Durere inima, spate, anxietate? raspuns medic

Boli de inima
Intrebare postata de sebi19 cu 9 ani in urma

Buna ziua, de ceva timp cand ma ridic in picioare incepe inima sa bata repede iar peste cateva secunde reveine la normal. Incepe sa-mi bata cu amplitudine doar cand ma gandesc ca daca ma ridic in picioare, incepe sa bata repede, si cu intensitate.Am fost la cardiolog , mi-a facut toate investigatiile, am avut si holter, nu sufar de nici o boala cardiaca. CAteodata ma mai si inteapa usor, dar nu numai inima ci simt si cateva intepaturi prin spate, coaste etc.Va rog sa ma lamuriti si pe mine ce sa fac ca mi-e frica sa ma mai duc si la sala, ca incepe sa bata repede inima. Sa sufar de anxietate ? Cateodata cand mananc mie frica sa nu ma inec cu mancarea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (11)

sebi19 (acum 9 ani)

up

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Toth Noemi MDr. Toth Noemi este un medic autorizat SFM (acum 9 ani)

Buna ziua!

In cauzele de dureri de piept intre varsta de 13-21 de ani, apare din cauzele de PTX spontane. (fumatul, crestere rapida)
Trebuia sa faceceti un X-Ray pulmonar.

-----------------------------------

dr. Toth Noemi
medic primar oncolog
[email protected]
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Boli de inima.

sebi19 (acum 9 ani)

Multumesc de raspuns, fumez cam 2-3 tigari pe zi, atat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Toth Noemi MDr. Toth Noemi este un medic autorizat SFM (acum 9 ani)

Nui pentru ce!

Dar... daca santeti inteligent, stiti ca fumatul si chiar 2-3 tigari sant nesanatoase si scumpi. :)

-----------------------------------

dr. Toth Noemi
medic primar oncolog
[email protected]
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sebi19 (acum 9 ani)

In schimb despre bataiile inimii cu putere, senzatie de sufocare ce puteti sa-mi spuneti ? Mentionez ca nu le am tot timpu ci doar cateodata. Sa fie din cauza ca sunt o fire mai anxioasa ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sebi19 (acum 9 ani)

up

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Toth Noemi MDr. Toth Noemi este un medic autorizat SFM (acum 9 ani)

Buna Sebi!

Ati mai fost la radiologie? Eu tin suspectul ca plamani cauza durerile in piept.

-----------------------------------

dr. Toth Noemi
medic primar oncolog
[email protected]
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sebi19 (acum 9 ani)

In urma cu vreo 3 saptamani a dat o raceala peste mine, mai intai a inceput cu tusa, tuseam cu expectoratii, dupa mi-a trecut, iar acuma imi curge nasu.Am luat nurofen pentru raceala si gripa, antibiotice dar tot nu mi-a trecut, inca imi mai curge nasul. Acum a inceput sa ma doare plamanul drept umpic, dar mi-a trecut. O sa ma duc in curand la radiologie, deocamdata nu am timp.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Toth Noemi MDr. Toth Noemi este un medic autorizat SFM (acum 9 ani)

Sanatate este intotdeauna un factor mai important, decat timpul.

-----------------------------------

dr. Toth Noemi
medic primar oncolog
[email protected]
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sebi19 (acum 9 ani)

Am inteles, ma voi duce cat mai curand zilele astea, multumesc pentru timpul acordat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Gabriela Cozmanciuc MDr. Gabriela Cozmanciuc este un medic autorizat SFM (acum 9 ani)

Daca tinta dumneavoastra este sa va duceti la sala, este o investigatie care se numeste test de efort cu spirometrie, in care vedem in acelasi timp cordul si plamanii. Daca acest test este corect, nu aveti nici o contraindicatie de sala si aveti mari sanse ca viata sa revina la normal.

www.inimed.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: