Boala necunoscuta

Boli de inima
Intrebare postata de add cu 13 ani in urma

Buna ziua am 35 de ani am o durere ingrozitoare la mana stanga cu umar si piept,o greutate mare pe piept si o gheara care ma strange, iar respiratia este foarte greoaie.EKG mi-a iesit foarte bine iar tensiunea alteriala o am normala(pulmonar nu am nimic).Ce ar trebui sa fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Ionescu (acum 13 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FLORIN (acum 13 ani)

Cred ca ar fi cazul sa consulti un cardiolog pana nu este prea tarziu iar de ceaiuri o sa ai timp dupa aceea.Sa nu crezi ca la 35 de ani nu poti avea probleme cardiace.Am fost in aceeasi situatie cu tine ,cu aceleasi simtome si am facut infarct la 40 de ani.
Daca tii la viata ta consulta urgent un cardiolog bun.Succes.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Paula (acum 13 ani)

Ar trebui sa consulti rapid un medic cardiolog, o boala de inima nu se trateaza cu remedii homeopate! EKG poate fi normala in repaus si in afara episoadelor dureroase pe care le-ai descris. Ar fi indicat un test de efort sau o inregistrare EKG 24 ore care pot sa surprinda anumite modificari, si o ecografie cardiaca (ecocord).
Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

manuela (acum 13 ani)

chiar si EKG-ul luat in graba sau in timpul unei miscari a pacientului(datorata emotiilor sau neatentiei)poate fi gresit si ar trebui obligatoriu repetat la test de efort;medicina homeopata nu exclude investigatiile clasice,din contra le foloseste si priveste organismul ca pe o masinarie complexa in care toate piesele trebuie sa functioneze perfect ;.indiferent de cum hotarasti sa privesti lucrurile sigur trebuiesc luate masuri deoarece virsta nu constituie o siguranta la asemenea simtome dar asta nu inseamna ca tebuie sa fie ceva foarte grav acum...periculos ar putea deveni neglijind;mult calm si curaj!de preferat o alarma falsa decit de neglijat o atentionare din partea organismului ce te_ar putea ajuta sa eviti o problema de sanatate cu multiple complicatii in timp

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

aurelia (acum 13 ani)

dupa parera mea ete cardiopatie ischemica,si este o oscilatie de tensiune,poate creste sau scadea,deci incerca la un cardiolog,si consult in stare de efort sau in repaus sa e vada evolutia inimii si posibil si un control la tiroida.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dinno (acum 13 ani)

Inafara controlului medical riguros, consider ca terapia complementara Bowtech, poate echilibra intregul tau organism, ac***a in vedere ca aceasta terapie e noninvaziv, complet nedureroasa, holistica, ea actionand prein sistemul nervos simpatic si actic***a ''doctorul interior" existent in toate fiintele vi. Acceseaza linkul:http://efecteleterapieibowen.weebly.com/, pentru a afla mai multe despre efectele acestei terapii minunate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: