Batai neregulate ale inimii

Boli de inima
Intrebare postata de kyty55 cu 8 ani in urma

Buna seara! Am 18 ani si de un an de zile ma confrunt cu batai neregulate unele resimtinduse foarte tare in zona gatului ca si cum pentru o secunda inima s-a oprit in loc. Nu le resimt mereu insa sunt peeioade de cateva zile,o saptamana in care simt ca inima bate neregulat si dupa am o perioada in care nu mai am probleme. Pe parcursul acestui an cu probleme mi-am facut 5 ekg-uri care dupa spusele doctorilor erau normale, doar la una imi iesise bataile inimii mai rapide putin dar a spus ca nu e nicio problema pt varsta mea. Am fost si la neurolog unde mi s-a facut un EEG care iarasi a iesit normal . mentionez ca sunt o fire emotiva si ma agit din orice. Tensiunea am avut-o de cateva ori de 14/90, aceasta fiind valoarea cea mai mare. Chiar nu stiu la ce medic sa mai mai duc pentru ca toata lumea imi spune ca nu am nimic iar eu ma sperii ori de cate ori simt aceste batai neregulate ale inimii si am impresia ca inima mi se va opri.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Anne (acum 8 luni)

Buna …cu aceasta problema ma confrunt si eu de o luna de zile chiar doua lunii …am fost la ecografie inima si ECk inima …..simt de o luna de zile cum inima imi bate normal iar apoi imi zvagneste dintr o data inima …am o bătaie in plus ….ți-e ti au trecut? Si daca da spune mi te rog ce as putea lua si eu …Menționez ca analizele sunt foarte foarte bune

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabriel S (acum 8 luni)

Hei cum te simți?Și eu simt mai ales când stau întins,între inima și gura stomacului zona aia,simt un spasm cumva după care parcă se oprește pulsul o secundă adică nu parcă chiar se oprește o bătaie.Nu știu exact ce sa cred încă nu am fost la doctor,poate fi un spasm de diafragma și astea pe baza de stres,anxietate frica etc.Dupa cate am obs doar cei cu anxietate și panica se confruntă cu simptome din astea fantoma.Dar daca nu am murit până acuma de la spasmele astea și lipsa de puls nu cred că vom muri.Daca va trece de la cv să scrieți aici sa aflam și noi Sănătate la toti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrian (acum 2 luni)

Asa am și eu ori o data pe zi ori de 2 ori pe zi dar nu mereu, am avut atacuri de panica ......nu știu dacă o fi de la ele sau nu, și eu simt ca se opreste inima 1 secundă....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihai (acum o luna)

Am 7 luni de cand ma confrunt cu aceleasi chestii parca sar opri inima si chestii de genul imi bate inima mai repede ma mai panichez aiurea toata chestia este din psihic frica principalul factor Frica iti distruge viata practic
Eu incerc sa imi bag *** si sa ii dau inainte
1860 lumea nu stia de depresie si anxietati trebuie sa depasim momentul
Succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihai (acum o luna)

Trebuie sa iti traiesti viata corpul nostru practic are nevoie de adrenalina de momentul ala de viata si moarte daca fugiti de chestiile astea cand sunteti intr un loc aglomerat de exemplu si va simtiti sufocati de tot ce se intampla si agitati cautati un mod de iesire sa fugi de acolo, e gresit va strica tot modul de viata
Am trecut prin astea si uneori se mai intampla sa imi ascult bataile la inima involuntar sa cred ca crap dar nu e asa motivativa mai mult cautati un scop in voi
mihai.constancianu@ adresa_web_filtrata ma gasiti aici putem vorbi mai multe facem un grup si dezbatem problemele prin care trecem

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11709803676 (acum o luna)

Salut! Am și eu probleme mari.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: