Arterita obliteranta - necroza membru inferior

Boli de inima
Intrebare postata de violeta dorina cu 13 ani in urma

Buna ziua,
Va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat !!! Am bunica imobilizata la pat cu un reumatism cronic in oase cu HTA, TSV, CICD; in urma cu o saptamina am descoperit la toaletare ca piciorul drept este necrozat (degetele 2,3,4 erau innegrite) plus ca, la glezna avea pielea descuamata si la fel de neagra, am chemat ambulanta si ca de obicei... oamenii batrini nu mai sint o urgenta.... nu a vrut sa mi-o ia de acasa fara trimitere, am asteptat sa se faca luni (fiind in weekend) sa pot sa ii iau trimitere de la medicul de familie, in fine am ajuns la spital, nici aici nu ne-a acordat prea multa atentie ca nu au medic chirurg cardiovascular. Au facut o toaletare locala cu ser, nemaiavind nici de unele si mi s-a raspuns raspicat ca trebuie sa vorbesc cu un medic specialist ca ei nu pot decit sa astepte sa se umfle piciorul ca sa il amputeze, ceea ce ma infiorat ingrozitor... unde a ajuns sistemul medical romanesc !!! sa fim tratati mai rau ca niste animale... Va rog, daca exista pe acest site un medic specializat in astfel de cazurisa-mi poata spuna ce este de facut, sper sa nu fie prea tirziu pentru a mai salva ceva, chiar nu stiu cum pot proceda... imi este groaza sa nu o pierd dintr-o simpla eroare medicala care poate fi un banal caz !!!!
Va rog insistent si din tot sufletul sa ma ajutati, nu o pot lasa sa moara chiar daca are 82 de ani, a fost un om deosebit si un model in viata.
Va multumesc !!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Iuli (acum 13 ani)

Du-o in alta parte, unde exista chirurg vascular! Daca nu esti din Bucuresti, vino aici. Daca esti, mergi cu ea la Urgenta sau la Universitar sau asa ceva...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 13 ani)

solicita o consultatie online

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena (acum 13 ani)

Buna ziua!c***a 10 cutii de Vasaprostan,a cate 10 fiole fiecare,20 de mg fiola.Termenul de valabilitate este 06.2011,pret 1000 RON negociabil.Locuiesc in Pitesti.Cei interesati pot suna la 0727418272.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pop petru (acum 10 ani)

la degetul mare dela piciorul a aparut aparut o batatura dupa ce am taiat-o am observa un mic hematom cat o boaba de orez ,mentionez ca sunt diabetic echilibrat si cu deficit de circulatie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

violeta dorina (acum 10 ani)

Consultati un cardiolog... nu lasati sa se agraveze, consultatia la timp va salveaza viata ! Eu nu am avut sansa sa-i salvez viata bunicii... asta e sistemul medical actual... imi e jena ca traiesc in Romania :( Totusi, va pot sugera un tratament cu drojdie (l-am aflat ulterior decesului bunicii, am tinut si eu o perioada si chiar face bine si la diabet) pacat ca nu am stiut mai devreme, dar regretele sunt de prisos. Cautati pe net mai multe informatii, mai jos v-am atasat una... Sanatate va doresc, cu diabetul nu e de gluma...
http://www.mediculmeu.com/plante-medicinale/leacuri-pop**are/drojdia-de-bere-si-efectele-ei-terapeutice.php

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: