Va rog ajutati-ma

Boli cu transmitere sexuala
Intrebare postata de agentul007 cu 14 ani in urma

La jumatate de ora, dupa un contact sexual, mi-a aparut, pe pielea din jurul capului(zona care apare dupa decalotare) penisului, o mica iritatie rosie. am facut sex neprotejat.dupa ce am terminat primul act, mi-am pus prezervativul si am continuat.mentionez ca acum 2 ani, cand am folosit prima data un prezervativ, "motorasul a cedat". nu prea utilizez prezervativ.
sa fie oare o usoara reactie alergica la latex?sau e vorba de ceva mai grav.

mentionez ca m-am dat cu nidoflor unguent. o sa revin daca imi trece iritatia.

multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Sheila (acum 14 ani)

Din cate inteleg iritatia a iesit inainte de a pune prezervativul asa ca nu avea cum sa apara o reactie
Poate ai facut alergie la domnisoara

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

agentul007 (acum 14 ani)

iritatia am vazut-o acasa.dupa ambele contacte sexuale.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Gianina Manea MDr. Gianina Manea este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

Buna seara,

nu putem sti foarte sigur care este cauza decit daca vad zona, dar teoretic pot fii 2 cauze: 1 intradevar, o reactie alergica la latex sau 2 o balanita candidozica. Si daca este una si daca este cealalta, va trace cu Nidoflor si asa nu o sa poti sa-ti dai seama ce este intradevar. Eu cred ca cel mai bine este sa folosesti ori un antifungic gen Travogen, daca este candidoza va trece, sau Lop***ad crema daca este r alergica.Oricum cel mai bine ar fii sa mergeti la dermatolog.Ma puteti contacta la telefon.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Boli cu transmitere sexuala.

agentul007 (acum 14 ani)

Buna seara doamna Doctor. Daca am dat cu Nidoflor, imi va trece acea iritatie?

Multumesc pt. raspunsuri.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Manea Gianina (acum 14 ani)

Daca folosesti Nidoflor intr 5 si 7 zile si trece inseamna ca de vina a fost prezervativul. Daca dai cu crema max 7 zile si nu a trecut, sau trece dar revine inseamna ca probabil este o candidoza.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raluca (acum 12 ani)

Buna ziua,
As dori daca se poate parerea unui specialist. De doua zile am o muncarime , mai accentuata noaptea, in zona vaginului si la intrare in vagin . Nu inteleg de unde poate fi pentru ca am folosit mereu prezervativul, iar atat eu cat si partenerul meu suntem primii parteneri. Ce anume ma puteti sfatui ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dr Florin din canada (acum 12 ani)

AR FII DE FOLOS DACA V-ATI LASA UNGHIILE CAT MAI MARI SI... SCARPINATIVA!!!
DE DOUA ORI PE ZII , DAR NU VA SPALATI PE MAINI !
NU UITATI, CU CAT VA SCARPINATI MAI MULT ...CU ATAT MAI BINE !!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vali (acum un an)

Ți-a trecut bubițele cu nidoflor??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: