Sculament raspuns medic

Boli cu transmitere sexuala
Intrebare postata de sorin_new_life cu 12 ani in urma

Buna ziua .Ma numes Sorin am 21 de ani...acum o saptamana am loat un tartament pentru sculament .Si nu am observat rezultatul tratamentului .De la inceputul apariiei sculamentului imi curgea o picatura de ( (puroi) luchid calbui ) si aveam mici usturari la urinare......si tin sa va anunt si in momentu acesta dupa terminarea tratamentului am aceleasi probleme .....Greseala care am facuto este ca in timpul tratamentului(antibiotic) am consumat alcool si am avut contacte sexuale (protejat)......ce sfat imi dati ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Iuli (acum 12 ani)

Mergeti inapoi la medic si discutati cu el. Daca nu respectati tratamentul si recomandarile, acesta nu are cum sa functioneze.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Corneliu DOBRE MDr. Corneliu DOBRE este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Probabil tratamentul nu era cel indicat. S-a facut examen microscopic pe lama ?
Ce tratament ai luat si in ce fel a fost administrat.
075dermato

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Boli cu transmitere sexuala.

sorin_new_life (acum 12 ani)

Nu sa facut nici un examen microscopic pe lama...... Tratamentul nu mai stiu exact cum se numeste incepe cu litera P ..administratea este =primele 2 pastile din 8 in 8 ore si restu din 12 in 12 ore ( o pastila a costat 2 ron si doamna farmacista a zis sa iau 10 pastile ca imi trece ) Am observat ceva ,,, in timpul actului sexual penisul meu nu mai este TARE ca atunci cand nu aveam nici o probleme ci doar in timpul ejaculari ... va multumesc pt timpul acordat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Corneliu DOBRE MDr. Corneliu DOBRE este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

E foarte posibil ca tratamentul sa nu fi fost cel corect ;-(
O luam de la inceput.
Mergi la un medic dermatolog se recolteaza o lama, se trimite la laborator, se citeste rezultatul, se da tratamentul corect.
Tinem legatura pe [email protected]
075dermato

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marcu (acum 10 ani)

Am si eu o intrebare am avut o mica mancarime si me frica sa nu fie sculament. Deoarece cand am strans de cap dimi a iesit o mica picatura de sucrgere alba, si nu ma ustura cand urinez. CE SFAT PREVENTIV SA FAC?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vitelusul (acum 12 ani)

buna ziua ma numesc adiii am intretinut relaty intime cu o fata si dupa cateva saptamani a inceput sa ma usture penisul cand urinam nu am bagat deseama deloc acea usturime iar dupa cateva zile cand mam trezittt aveam pe lenjezerie nieste pete albeee
mam dus la baie si din penis imi curgea un lichi alb galbuii ingrijorat nu am stiut ce este si am intrat pe net si sa vad ca este vorbha de gonoree(sculament) mam dus la farmacie ca de doctoritza de familie imi este rusine si farmacista mia dat un tratament mia dat 4 cutii de ampicilina de 500 mg si o cutye de metronidazol de 250mg mia prescris km sa iau tratamentul etc...am inceput tratamentul pe 7 septembrie si lam terminat pe 17septembrie si nu a dat niciun rezultat din contra ,inainte ma ustura numai o jumatate a penisului akm tot si ma doare foarte tare....astept un raspuns va rig ajutatimhaaaaaaa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eusiatat (acum 8 ani)

Domnul doctor...lasati p***aile cu fel de fel de recomandari care lefteresc lumea!Stiu ca dv actionati in domeniul medical si asa supravietuiti, dar totusi!! Gonoreea e ceva care poate fi foarte usor tratat in urmatorul mod:

2 injectii ( 1 la 24 de ore) CEFORT 1000
5 zile DOXICILINA ( 1 la 12 ore)
Nu ma credeti, dle doctor?Va dau adresa de unde am luat si eu aceasta ,,minunatie de boala" ,ca apoi sa incercati tratamentul asta! :))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

samuel (acum 8 ani)

Buna Sara I'm curge din capul penesului cv alb si nu stiu daca am sculament si cnd ma duc la wcw petru traba mica ma ustura capu penesului va rog frumos ajutatima

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: