Posibila infectare cu BTS! Sfaturi!!!

Boli cu transmitere sexuala
Intrebare postata de F. cu 13 ani in urma

Buna ziua, am ajuns si eu aici cu o rugaminte pana ajung la medicul urolog saptamana care vine. Problema mea este ca am avut un contact sexual cu o femeie "usoara" care a fost cu prezervativ dar am avut marele ghinion sa se sparga:((, eu nu am ejaculat si cand am simtit am retras rapid penisul, dar din pacate cred ca sa produs contactul intre varf si interiorul vaginului. Dupa contact am simtit un miros neplacut care venea din vagin:(. Acest lucru sa intamplat acum 1 saptamana si dupa 4 zile aprox am inceput sa simt mici mancarimi, arsuri uneori la urinare alteori fara sa urinez, la penis am daca pot zice umpic de roseata dar problema este ca se simte un miros neplacut chiar asemanator cu cel de la acea femeie, la acestea se mai adauga si mici usturimi anale aparute ieri dupa un dus. Sunt convins ca am luat ceva infectie si speriat de-a binelea cu gandul la nu stiu ce boli. Imi voi face peste 1 luna un test pentru Hepatita B, C Sifilis si HIV, iar la urolog sper sa indentific problema legata de miros si mancarimi cu o urocultura, analize de scanu, examinare. M-am gandit sa folosesc clotrimazol crema pana merg la control, este bine sau sa astept sfaturile si medicamentatia data de medic?. Din aceasta experienta voi avea o lectie de invatat care sper sa nu ma coste prea scump:((. Am avut mici dureri musculare pe parcursul saptamanii in rest nu am sesizat alte simptome. De azi parca usturimea la anus e mai proeminenta decat mancarimea la penis. Am uitat sa mentionez ca rar mai scapam cativa stropi de urina dar un este ceva semnificativ. Nu am sau nu am observat sa am scurgeri albicioase sau de oricefel pana acum nici pete pe corp sau zona genitala.Multumesc tuturor care aloca catva din timpul lor pentru o sugestie ori sfat, eventual unele idei legate de simptome. Multa Sanatate tuturor si aveti grija de ea:|. Astept raspunsurile voastre, sfaturi, multumesc anticipat!. PS: Unde imi indicati sa merg?, la un urolog sau un doctor de boli dermato-venerice ma gandesc. Mai am dureri in zona lombara, stari de fierbinteala si mici dureri de cap.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (11)

Iuli (acum 13 ani)

Imi pare rau ca ai ajuns sa apelezi la astfel de femei. Iti recomand sa iti faci o programare cat mai urgenta fie la urolog, fie la dermato-venerolog si sa nu folosesti nici un medicament pana atunci. Orice folosesti ar putea schimba starea si medicului ii va fi mai greu sa isi dea seama ce ai si ce sa iti recomande. Oricum sunt necesare analzie de laborator pt TOATE BTS. Din pacate unele e posibil sa se manifeste mai tarziu chiar fara sa iti dai seama si sa aiba consecinte grave. Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

F. (acum 13 ani)

Am fost la urolog si mi-am facut testul pentru urocultura, sifilis, hepatita b,c. Pentru hiv imi voi face peste 1 luna. Pe joi sunt gata analizele:|, sper sa fie ceva cat mai putin serios, de bine nu ma simt bine e clar ca m-am ales cu ceva:(. Am dureri in zona abdominala joasa uneori, dureri musculare la spate, parca senzatia de amorteala la dinti, frisoane si stari subfebrile:(, oboseala. Dumnezeu stie ce o fi dar un lucru e cert, m-am lecuit de astfel de lucruri. Vream sa intreb daca testul pentru sifilis si hepatita e relevant daca il fac asa repede??. Oricum le voi repeta peste 1 luna, cel de hiv sigur il voi face atunci. O sa vb cu medicul sa vad ce e relevant sa fac. Ce mai am e disconfort uneori stomacal, lipsa poftei de mancare. Daca mai are cineva un sfat la intrebarile de mai sus, va multumesc!.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

F. (acum 13 ani)

Azi am primit rezultatele, se pare ca sunt ok, nu a iesit nimic la teste. Ma intreb daca sunt relevante ori le-am facut prea devreme?(1 saptamana si ceva). Unele stari aiurea am inca, disconfort digestiv, mici dureri de muschi dar sau mai ameliorat. Voi vb cu medicul si imi voi face si un test hiv luna care vine. Dupa cat timp e relevant sa faci un test pt sifilis, hepatita b, c astfel incat analizele sa fie corecte, nu exista o fereastra imunologica si pt acestea?. Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

F. (acum 13 ani)

Luni o sa ma duc la cabinetul medical pt a primi niste sfaturi, chiar daca au iesit anaziele acum bune stiu ca trebe sa le refac peste 1 luna. Nu prea pot sta linistit cu simptomele pe care le-am avut si inca mai ai putin dar s-au ameliorat. Mai am mici dureri musculare, senzatia de amorteala la dinti, oboseala, senzatia de disconfort digestiv. Sper sa fie totul ok, desi dupa simtomele avute nu stiu ce sa mai cred. Multumesc celor care aloca 1 min pt sfaturi. Sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

F., simptomele pe care le ai sunt pe fond psihic :) teama si vinovatia de a fi apelat la serviciile acelor adevarate bombe biologice nu iti da pace. Ceea ce descrii tu nu exista in nici o boala. Macar e bine ca te-ai invatat minte, desi ma intreb sincer cum ti-a dat prin cap sa mergi la astfel de "femei". Refa toate analizele peste o luna si stai linistit. Cred ca ai avut noroc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

F. (acum 13 ani)

Ms mult pt sustinerea ta, intradevar m-am invatat minte dar posibil sa am ceva infectie pentru ca m-am uitat acum la varful penisului si e rosu chiar pe unde iese urina precum si in interior ma refer la peretele interior din varf daca intelegi la ce ma refer, e de culoare rosu aprins:|. Maine am programare la urolog si ii voi explica si lui dar cred ca va obs el cand ma va controla. Chiar ma intreb si eu ce a fost in mintea mea sa ma duc la o "bomba biologica". Daca voi scapa cu bine si sper sa am acest noroc, va fi o lectie buna pt mine. Sper intradevar sa fie doar pe baza de stres ori ceva tratabil, imp sa depistez daca am ceva:|.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

F. (acum 12 ani)

Ceva sigur am luat din pacate:(. Cum ziceam acum 2 zile ca am roseata aceea, acum pe langa aceasta am si mici scurgeri incolore dar foarte urat mirositoare, iritatie la varf si lateral cu roseata, unele usturimi la urinare, mancarimi dar moderate. Nu stiu ce sa fac, cred ca voi merge dupa paste din nou la medic sa ii explic simptomele aparute. Nu mi-am dat seama in ce ma bag prin inconstienta avuta:(.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vezi toate raspunsurile
F. (acum 13 ani)

Multumesc pt raspuns, este o lectie pe care o primesc:( si sper sa nu o platesc prea scump! Asa voi face.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

F. (acum 13 ani)

Am fost la medic si mi-a zis ca ma tine sub supraveghere, intradevar am unele usturimi la urinare iar pe unde urinez se obs ca este iritat fii de culoare rosie zona:|. Mi-a zis ca trebe sa urmarim simptomele fara tratament ca sa stim sigur cu ce ne confruntam, ce sa mai zic mi-am facut de lucru, invatatura de minte:|. Sper sa fie totul ok la final. Numai bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp1508422415 (acum 6 ani)

Ai descoperit. Ma intereseaza eu sunt asa de 4 luni sub tratamente si toate analizele sunt ok

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11628887509 (acum 2 ani)

In primul rand nu e vb că e femeie ușoară sau altceva sunt mii de fete pe care le agăți pe undeva și sunt bolnave ai avut nenorocul sa dai de așa cv in al doilea rând oricui i se poate întâmpla dar data viitoare sa fii atent atât cu fetele astea de pe strada in Romania nu prea își fac oamenii analize medicale din păcate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: