Oare m-am infectat cu sifilis?

Boli cu transmitere sexuala
Intrebare postata de Lagerfeld_ cu 14 ani in urma

Oare exista posibilitatea sa fi fost infectat cu sifilis dupa ce am baut de mai multa ori dintr-o sticla de bere,direct din sticla, impreuna cu cineva care suferea de sifilis?
Am aflat mai tarziu ca sufera de sifilis si acest lucru ma pus pe ganduri !

Multumesc anticipat !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

Roky (acum 14 ani)

Nu cred k ai sifilis dar mai bine dute la doctor:) si stai chill ....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionica (acum 14 ani)

Sifilisul nu se transmite prin contactul cu haine, vesela, obiecte de toaleta, prin intermediul piscinelor....Aceasta infectie se transmite prin contacte sexuale neprotejate, partenerii sexuali multipli, contactul sexual cu o persoana infectata sau contactul sexual cu o persoana care are parteneri sexuali multipli.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ralu (acum 14 ani)

nu ai stai calm!ati zik ce au mentionat mai sus ceilalti e ok
se ia numai prin contact sexual dar cel mai ok e sa mergi la doctor!pana atunci stai calm si ai grija cu cine circulipoate avea oricine fiti responsabili oameni buni k e nasol daca o musti!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Paul (acum 14 ani)

Pentru un raspuns mai exact, puteti mentiona va rog marca de bere si cauzele pentru care nu ati baut din sticle separate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gabriel (acum 14 ani)

miau aparut pe p***ate niste bube rosii ce sa fac nu stiu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alex (acum 14 ani)

salut.. spoonetsemi va rog.. ce simptome are sifilisu..? va rog mult..
ms..!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonim (acum 11 ani)

buna!,se poate sa fi luat sifilis de la o persoana abea infectatata si care inca nu are nici un semn de boala,am avut o singura relatie,se poate sa fi luat si eu chiar daca nu si-a facut efectul la persoana cu care am avut relatia?Multup***asc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Al (acum 11 ani)

am fost la o c***a acum cateva zile. Am facut-o numai cu prezervativ . De la sex oral la vaginal. Dupa am aruncat prezervativul , dar ca sa-l dau jos am folosit mainile. Dupa ce am plecat pur si simplu am pus mana la gura pentru ca imi venea sa stranut. Problema este ca aveam un pic buzele crapate dar nu avea rana deschisa. Credeti ca as fi putut lua ceva. Prezervativul nu sa rupt nu s-a intamplat nimic grav.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

AI (acum 11 ani)

Ps nu ma mananca nimic... nu am mi-a aparut nici o buba sau ceva de genu. Decat stau putin cu griji.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: