O iritatie ? sau o surpriza de la fosta prietena ?

Boli cu transmitere sexuala
Intrebare postata de drei cu 12 ani in urma

Buna ziua.

Am o mica problema sau mai mare ink nu stiu.....Este vorba despre o iritatie de circa 2 cm pornind de la baza anusului spre testicule.Pielea in acea zona este de culoare rosu aprins, lucioasa si prezinta o crusta, sunt prezente si doua mici rani.Este foarte neplacuta si imi provoaca mancarimi o data pe zi sau chiar la doua zile indeosebi dimineata.Tin sa mentionez k am facut analizele BTS si VDRL consultand un medic urolog,dar rezultatele apar intre 10-15iul.Ce imi sugerati sa fac si ce specialist sa consult, astept si ii mentionez medicului urolog la rezultatul analizelor sau consult un medic dermatolog?Cat de grava poate fii ? Ciuperca sau Herpes? mentionand ca sunt barbat dar cred k v-ati dat seama dupa "testicule".

Va multumesc anticipat.

Cu mult respect

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Iuli (acum 12 ani)

Este necesar un consult dermato-venerologic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

drei (acum 12 ani)

Buna seara. am fost la un medic dermato-venerologic chiar in aceeasi zi...mi-a prescris un unguient (travogen) si un anti alergic (claritine).A spus k nu este nimic deosebit doar o mica iritatie.De knd folosesc crema senzatia de jena a mai disparut..sper sa numai apara deloc.
Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: