Boli cu transmitere sexuala

Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

Buna!Va rog sa-mi spune-ti de ce intotdeauna dupa actul sexual cu partenerul meu am o scurgere mirositoare?Actele sexuale sunt mai rare,El are probleme de cativa ani,temporar i se roseste si-l pisca,inflamatia ajunge pana in zona anala.El nu vrea sa mearga la medic,si cand a facut-o o data i s-a spus ca are psoriazis.Poate sa fie?sau e o boala genitala?Va rog sa ma ajutati!Eu sunt sigura ca el are ceva!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (24)

Elena991510 (acum 15 ani)

in primul rand, sa te protejezi si in al doilea rand insista sa mearga la medic! da, este o bolala care poate aparea si genital

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrei178 (acum 15 ani)

Orice scurgere care are aspect anormal indica o posibila problema si numai prin analiza secretiei poti stii cu siguranta despre ce e vorba. Cat despre partener, daca asa pune problema, poti si tu, pe buna dreptate, sa spui ca nu mai vrei sa ai contac sexual cu el pana nu are analizele la zi. Prin asta ar dovedi ca tine la tine si te respecta. Alte scuze si banuieli ca ar fi sau nu psoriazis...nu stau in picioare. Tu trebuie sa fi cu capul pe umeri, poti avea de tras de n ori mai mult decat un barbat daca nu ai grija de tine. Numai Bine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

BUNA ZIUA.AS VREA SA STIU SI EU DE CE APARE UREEAPLASMA POZITIV, POATE FI CUMVA DE LA FAPTUL CA PARTENERUL DE VIATA A MAI AVUT CONTACT SEXUL SI CU ALTCINEVA.VA MULTUMESC ANTICIPAT

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Buna ziua! Am avut un avort spontan la o sarcina de 3 luni, sarcina care pana in acel moment a decurs cu brio, acum 1 an. Doresc sa raman din nou insarcinata dar mi-a fost recomandat sa efectuez anumite analize pentru a stabili o posibila cauza si a evita o alta situatie de genul acesta. Sunt din Braila si va intreb unde pot efectua analizele pe care o sa le enumar in continuare> toxoplasma, clamydia, micoplasma, ureeaplasma. Mentionez ca as dori sa stiu in cadrul carui spital din Bucuresti sau un astfel de laborator ce efectueaza aceste analize. Cam care ar putea fi costurile unor astfel de analize
Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

buna ziua!in urma cu catva timp am decoperit ca amo scurgere din ce in ce mai intensa....a urmat mersul la diferiti medici cu diferite parreri..ultima oara am fost la o doamna doctor care mi-a dat diacnosticul:klamidia...am urmat un tratament dar degeaba..inca mai am scurgeri profunde si dureri in timp**actului sexual...alluat unidox,ovule,azitrox...chiar nu stiu ce sa mai fac...m-amsaturat sa merg ladoctori si fiecare sa imi spuna de fiecare data ca am cu toul altceva...va rog frumos daca se poate sa imi raspundeti prin a-mi da o adresa la un doctor/a cat mai buna si imi explice mai ales ce am...desprea klamidia stiu doar ca nu pot ramane insarcinata,lucru pe care mi-l doresc...va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Buna ziua,am si eu o intrebare.Am probleme cu candida si nu stiu ce sa mai fac.Mi-am comandat un vaccin numit imunostimulent cu candida si as vrea sa stiu daca acesta este o solutie pentru prevenirea ei.Va rog mult sa-mi raspundeti.Va multimesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Buna ziu!A o intrebare la care as dori sa aflu un raspuns.Virusul HPV se poate transmite prin saliva de la o persoana care se trateaza de cancer col uterin si care se pare ca nu este condamnata...Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Buna ziua...am o mare ingrijorare. Anul acesta in primavara am fost la dr ginec pt o scurgere ce imi aparuuse( fara altfel de simptome). Dr mi-a dat niste ovule pt candida.( Scurgerea a trecut) insa mi-a mai spus si de o mica rana cauzata de aceasta ciuperca. Nu am mai ajuns la dr pana in noiembrie cand am fost cu aceeasi scurgere. In acest timp am avut o relatie stabila din martie. La ultimul consult dr. mi-a zis la fel de camdida, iar dupa tratamentul acesta vom vedea si de acea mica rana de care mi-a spus sa nu imi fac griji. La 2 zile dupa consult iubitul meu se vaita de o mancarime la "saculetul" penisului. Ii aparuse niste brobonele ca si cum ar fi o mica iritatie. de la atat scarpinat (credem noi) a facut o rana care s-a cicatrizat la 2...3 zile. A fost la dr. si i-a dat trimitere la analize VDRL si TPHA. Inca asteptam rezultatul si nu mai pot de ingrijorare. Credeti ca ar fi posibil ca aceasta afectiune sa o fi avuto eu inca din inainte de a incepe relatia cu el? si de ce tocmai dupa 9 luni au aparut simptomele la el? Si de ce nu au vazut doctorii la consult? Si de ce nu am avut alte simptome? Nu mi-a aparut nimic altceva. E posibil sa am VDRL? Dupa 4 zile dupa ce s-a cicatrizat ia mai aparut iar 2 ..3 brobonele si incepuse sa il manance. Insa i-am pus betadin si s-au spart acele brobonele. Am observat ca i-au aparut cand a folosit chiloti noi. Insa m-a speriat Dr-ul lui care l-a trimis direct la analize. abea daca mai dorm noaptea. Astept o parere ,va rog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am anexita,m-amtratat in decurs de un an de 3 ori, am fost infectata si de trichomonas, doresc sa am un copil dar mi-e frica ca nu-mi va reusi.. sunt din chisinau si de aceea nu ma pot inregistra pentru a cere sfatul medicului,puteti sa ma ajutati cu ceva?P.S. am doar 20 de ani

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Deci, mi-e f rusine sa zic, dar asta e, cu toata rusinea o sa zic. Eram in timpul menstruatiei cand zi de zi prietenul meu ma intreba daca nu l-am inselat, logic ca nu l-am inselat pt ca nu as putea sa-l insel vreodata, ii raspundeam ca nu, nu aveam ce sa-i zic, asta este adevarul. Intr-o seara imi spune ca a avut un fel de secretie alba si ca il ustura. M-am speriat ingrozitor de tare. Pe cealalta zi imi zice ca nu mai are nimic, canu-l mai ustura si am facut dragoste, pe mine nu m-a usturat si nu m-a durut deloc, insa el mi-a zis dupa ce a ejaculat ca l-a usturat si mai ales atunci cand a ejaculat. Pe cealalta zi am facut iar dragoste si a zis ca nu l-a durut nici nu l-a usturat de loc, in schimb de data asta m-a usturat pe mine. Stiu ca suna aiurea, dar mi-e ffffffff rusine sa merg la ginecolog. Oare sa fi luat eu ceva de pe ceva wc si sa-i fi transmis lui? ca de inselat unul p celalalt nu am facut-o, oare care sa fie explicatia? astept parerile voastre. Va multumesc, sa aveti o zi frumoasa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am aceasta problema de aproape 2 ani am fost la medic pt rezolvarea ei dar nici-un rezultat..am o scurgere urat mirositoare dar nu mereu..imi apare si dispare..am incercat cu spalaturi vaginale cu ceai de pelin papadie si coada calului..am dezinfectat toata lenjeria intima si cea de pat..ceea ce am este vaginita bacteriana cred,acum fac spaluturi cu CLORAMINA pastile dizolv 2 in 1 litru de apa si are efect doar pt o zi pe urma apare iar mirosul..va rog sa-mi dati un sfat..la medic o sa merg iar dar vreau o parere de ce asa?de ce nu dispare?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

este permisa alaptarea noului nascut daca mama este putatoare a virusului hepatitei b

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ilioana (acum 15 ani)

buna si eu am mai avut probleme de genul tau; scurgere ,màncarimi ,usturimi si altele.in mare parte provin de la asezatul pe wc, iar pe de alta parte aceste probleme provin in urma consumului de antibiotice.Nu trebuie sa va speriati daca nu vreti sa mergeti la un ginecolog atunci gasiti in farmacii geluri intime, pt infectii si toate cele.dar totusi daca nu trece incercati saa mergeti la un ginecolog fara nici o rusine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

In fiekre luna dupa menstruatie imi apare un lichid urat mirositor ce tine vre-o 4 zile impreuna cu usturimi la urinat uneori;alteori inainte d menstruatie imi apare un lichid roz. Nu am fost la ginecolog niciodata si chiar as vrea sa stiu ce inseamna caci imi este km frica

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

acum 2 ani si ceva am avut un iubit care abisnuia sa mearga la p.... si sa le plateasca pt servicii.s-a int sa facem sex neprotejat.dupa o perioada de 2-3 luni mi-a aparut o bucata micuta de carne fel ce negel i aveam senzatia de usturime la contactul sexual.am fost la ginecolog si m-a cauterizat si mi-a prescris o crema neopreol.mi-a zis k am o ciuperca.nu a mai iesit acea ciuperca sau acel negel dar in schimb aveam aceeasi senzatie de usturime.am mai fost si la alt ginecolog si a zis k nu stie ce am in afara de o scurgere vaginala.si am renuntat sa mai merg la doctor.dupa cateva luni bune mi-a aparut mai multe ciuperci deastea dar nu am putut sa merg la docto deoarece eram plecata in cavanta in alta tara.dupa ceva timp au disparut dar tot a ramas senzatia aceea de usturime.si nu mai am contact sexula de mai mult de jumatate de an.va rog ajutati-ma.cun o fata care a avut si ea ceva asemanator.ea a fost la doctor si i-au spus k sunt niste ciuperci ce apar in general la femei.si i-a prescris o crema wartecs sin in 2-3 sapt de folosire i-au disparut.si nu mai are nimic.credeti ca si eu am acelasi lucru?nu stiu ce sa ma mai fac.as vrea un sfat ceva dak se poate sa il trim pe maill sau sa imi dati raspunsul pe forum.deaja au trecut 2 ani si mi-e frica sa nu am altceva.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Buna! va rog frumod dati-mi si mie un sfateu am o scurgere de cand ma stiu inca de cand eram domnisoara dar cu timpul acum sunt casatorita si am 2 copii am fost la doctot si mia recomandat niste ovule tricomicom a zis ca nu am nimic nici cand am facut secretia nu mia iesit decat ca flora vaginala e modificata dar nu am inteles prea multe de la doctor acum secretia e mai abundenta si a inceput sa miroasa va rog mult astept sfatul pt ca cel mic are 2 ani nu am pe nimeni care sa stea cu copii ca sa pot ajunge la medic sotul meu pleaca cu saptamanile de acasa pt ca este transportor in italia si vine pe acasa o data la 3 sap 4 va rog astept sfatul dv cu mult respect iazmina

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 14 ani)

buna ma numesc roxana am 19 ani si as vrea sa rog sami raspundeti si mie la niste intrebari ?? am o relatie cu un baiat de 1 an si k orice relatie intretinem relati sexuale si la inceput era totul "ok" dupa citeva luni a inceput sa ma usture inauntru ?>?oare dc???imi putetzi ras va rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

giulio (acum 9 ani)

este necesar domnisoara ,sa consultati imediat un medic ,prin sfaturi ,auzite ,nu va bazati ,nu este o rusine sa mergeti la un doctor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

CosminAndrei (acum 14 ani)

Am fost acum 4 saptamani la o p***atuata si mi s-a oferit sex oral acum nujtiu daca am luat hiv sau nu.... cum aflu ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 14 ani)

Facand, pur si simplu, analiza respectiva pentru detectatea acestu-i virus. Bafta !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2