Am urmatoarele simptome si mi-e frica sa nu fie BTS

Boli cu transmitere sexuala
Intrebare postata de harpalete cu 13 ani in urma

Buna seara, am un miros persistent in zona inghinala si genitala (nu pot sa il descriu dar nu e foarte placut) chiar daca ma spal zilnic in cateva minute dupa dus mirosul se simte deja...pe linia chilotului si partial pe zona scrotului chilotul este umed si se imprima cu mirosul acela dubios...am avut o singura data cam 3 zile ochii foarte rosii (probabil conjunctivita) si senzatie ca aceea de raceala dar fara sa am febra sau ceva de genul acesta...scurgeri nu am avut niciodata dar simt o usoara mancarime in zona genitala si uneori in zona rectala (poate am devenit paranoic si orice mica mancarime mi se pare dubioasa)...acum vreo 2 ani am facut niste analize generale si mi s-a spus ca am o infectie in organism dar medicii mi-au zis ca e probabil de la o masea la care aveam abces...mai am si senzatie de urinare uneori si nu pot sa urinez...puteti sa imi spuneti in mare (dupa descrierea simptomelor) cam ce ar putea fi? cam ce analize ar trebui sa fac? va rog frumos sa ma ajutati...multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

ina (acum 13 ani)

Trebuie sa mergi la un medic urolog, poate fi vorba si de o BTS, mirosul neplacut sigur e provocat de o ciuperca ceva

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Da, pare a fi o ciuperca (mancarime + miros neplacut). Nu e ceva grav dar trebuie tratat, ca sa nu se agraveze. Consulta cat de curand un medic dermatolog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihai (acum 13 ani)

am un rezultat la analize cu tpha reactiv exista riscult sa fie sifilis dar totodata din ce am citit e pos sa fie o alta infectie sau ceva care sa fi perturbat rezultatul? Voi reface VDRL si TPHA de urgenta dar ma gandeam daca nu cumva e posibil sa ie si o eroare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

harpalete (acum 13 ani)

Va rog frumos sa imi spuneti si mie cam cat costa sa-mi fac analizele pentru:
- tricomonaza
- gonoree
- chlamydia
Pun aceasta intrebare deoarece nu am serviciu dar macar sa stiu cam de cati bani am nevoie.

Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Carpe Diem (acum 13 ani)

in jur de 200 de ron, mergi la mai multe laboratoare si intreaba, exista o mica diferenta de preturi intre laboratoare. daca esti deja insarcinata ar treubi sa fie gratuit la maternitate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 13 ani)

Nu poate fi vorba despre o eventuala sarcina din simplul motiv ca este barbat. Ar trebui sa mergi la un urolog care-ti va recomanda analizele necesare, in urma unui consult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

laurentiu (acum 13 ani)

nu imi vine sa cred ca pur si simplu te culci cu o tipa ce ai intalnit-o de putin timp si sa iei vreo boala.................iar tiristii,se opresc prin parcari si le fac traseistele sex oral regulat,fara prezervativ evedent.aia nu mai au nimic..................chiar asa ghinionist sa fi sa te culci cu una ce se culca cu mai multi????ce mai zicem de tiristi???o traseista vede zeci de penisuri pe zi.dar acolo parca e mai rar ca si cum ai merge cu o tipa............... :p.naspa.cred ca e norocul.....................hahaha.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Tulipa (acum 13 ani)

Se poate sa fie Clamydia ,din ce am citit stiu ca da si conjuctivita..probleme cu urinarea...trebuie sa faci analizele neaparat,daca nu ai facut deja..succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabitzu (acum 9 ani)

Salut harpalete!Am exact aceasi problema ca si tine.Am inceput mai multe investigatii pentrut ca nu ma simteam deloc bine,mi-am facut analize si exact acelasi lucru mi-au spus:"Este o infectie in organism",am si eu problema cu o masea(neinflamata sau ceva puroi,doar sparta) dar nu ar explica analizele proaste.Am ajuns sa nu mai socializez deloc din cauza mirosului dubios si sa evit sa stau langa alte persoane straine din cauza privirii de "nespalatule",desi am facut o obsesie din a face dus.Spune-mi te rog,cum ai incheiat acest "episod" urat?Ce tratament/diagnostic ai avut si la ce medici/spital ai mers?Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florin (acum 3 ani)

Salut! Ma confrunt cu aceeasi problema (miros extrem de neplacut, usoara mancarime a zonei genitale, fara scurgeri). Imi puteti spune va rog la ce medic ati fost si ce diagnostic a-ti avut? Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: