Neutrofile scazute, senzatie de slabiciune

Boli ale sangelui
Intrebare postata de Alexandra5959 cu 9 ani in urma

Buna ziua,

Daca am neutrofilele scazute si limfocitele normale e posibil sa am Doamne fereste, virusul HIV? Am avut in Iulie un contact sexual neprotejat, dupa care nu am mai avut deloc, si ma simt slabita de atunci. Mentionez ca si toata luna augus t am tinut o dieta drastica si am alergat in fiecare zi, ajunsesm piele si os, dupa care m-am speriat si din septembrie am inceput sa mananc mult, sa imi revin la normal. De la Craciun am si ganglionii umflati, la gat. Ma confrunt si cu o scadere a sistemului imunitar, oboseala, tusesc si respir greu, am narile inflamate parca, sunt balonata mai tot timpul, am ameteli, senzatie de slabiciune,senzatie de apasare in zona pieptului, in special a inimii, probleme cu somnul etc. Febra sau diaree nu am avut, ca astea erau printre simptomele HIV. Dar de tusit tusesc oricum din mai de cand am intrat in contact cu o pisica si am inpirat par, si de atunci nu imi mai trece tusea, si tot de atunci mi s-au inflamat si narile si nu mai trec. Mi-am facut analizele generale de sange (alaninaminotransferaza, aspartataminotransferaza,glucoza serica,magneziu seric, sideremie, TSH, profil lipidic, calciu ionic, hemograma cu formula leucocitara cu Hb, Ht si indici) si toate au iesit bune, in afara de neutrofile scazute, anemie si TSH marit: 5,54.
Am avut si o lipsa severa de calciu si magneziu, in decembrie, inainte de analize. Timp de 10 zile am urmat tratament cu Magnerot si Cal-C-Vita si mi-am revenit cat de cat.
Vreau sa imi mai fac o radiografie la plamani, o ecografie tiroidiana, una pentru abdomen sa vad dc e asa umflat si tare, si toate analizele pentru BTS, si hormonale. Ce parere aveti, e bine daca le fac astea? Ce credeti ca am?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Utilizator11632451174 (acum 2 ani)

Ai rezolvat problema ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: