Puls, bataile inimii in ambele urechi

Boli de inima
Intrebare postata de membru291692 cu 9 ani in urma

Buna ziua,

Nici nu stiu in ce categorie de boli trebuie sa postez aceasta intrebare...am postat totusi in categoria ''''Boli ale inimii si vaselor''''...poate totusi este vre-o legatura si puteti sa ma ajutati..

Simptome:
De aproximativ 1 luna simt pulsul, bataile inimii in ambele urechi,in special seara cand este liniste inainte de culcare si este foarte deranjant...mentionez ca am facut mai multe controale la diferiti doctori dar nu am primit nici un rezultat concret.

Control:
1.ORL
2.Cardiolog
3.Neurolog
4.Tomograf (fara substanta de contrast)
5.Analize sange
6.Ecografie interna
7.Eco-Doppler vascular

Nimeni nu stie ce am...
Puteti sa ma ajutati sa imi spuneti ce trebuie sa fac in situatia asta?
Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (19)

MembruMobileApp1517215039 (acum 6 ani)

Buna,cum te simți?am și eu aceeași problema

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11547751558 (acum 4 ani)

Ati rezolvat problema ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11540292183 (acum 5 ani)

Buna ziua.As avea o intrebare daca ma puteti ajuta: bataile care le aud eu mereu in urechi daca am tensiunea buna si pulsul pana in 80 fara probl cardiace de la ce pot fi???ziua nu aud atatatea,inschimb noaptea ma trezesc cu ele sau chiar dimineata.si abea ma controlez sa nu.ma sperii.Va multumesc !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11568186468 (acum 4 ani)

Ai rezolvat ceva ? Si eu am prbl asta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11547751558 (acum 4 ani)

Dar tu ai rezolvat ceva? Deoarece și eu am aceeași problema...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MarianPetrache (acum 3 ani)

ce aveti dvs se numeste Ipohondrie, o tulburare anxioasa care poate fi tratata cu ajutorul medicului psihiatru pentru tratament bazat pe benzodiazepine si medicul psiholog pentru psiho-terapie cognitv comportamentala!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11613843283 (acum 3 ani)

Poate fi deficit de vitamina B12, doctorii nostri nu recomanda masurarea B12 si e o problema grava, deficitul poate da simptome neurologice si de toate felurile

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21630341782 (acum 2 ani)

Poate sa fie si un dop de ceara in ureche sau o boala de ureche

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Emina (acum un an)

Am si eu asa ceva ma sperie foarte mult si ma deranjeaza

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ramona (acum un an)

Ati rezolvat aceasta problema?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ramona (acum un an)

Bună ziua! Ati descoperit ce aveati? V-a trecut?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Laurentiu (acum un an)

Oare ce se întâmpla ca toți mai mulți oameni au in perioada asta așa ceva. Și eu ma confrunt de vreo o luna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Edo (acum 9 luni)

Da si eu am problema și nu cred din cauza mâncări sau a apei că eu stau înafara României Eu cred că avem boli ascunse care le-am moștenit sau nu le-a introdus cineva problema este că noi suntem prea mici că sa aflam răspunsul totul este un joc dacă mă înțelege cineva.Pacat că fiecare dintre noi daca eram deștepți trăiam la țară și ne produceam singur mâncărică și apă așa că nu avem ce face decât să trăim așa până la capăt după aia oricum nu avem ce face doar ne agățăm de cea ce nu exista.Apropo eu am inceput prin a nu dormi nopțile apoi palpitații apoi constipat după care cică am făcut o mică hernie pe partea dreapta acum am și un nod în gât care mă deranjează adorm doar cu somnifere.Viata de jeleu . înțelegeți ce am vrut sa spun.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Irina (acum 9 luni)

Buna ziua. Ați descoperit cauza ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Irina (acum 9 luni)

Laurențiu, ați reușit sa descoperiți cauza ? Și sa scăpați de problema aceasta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Irina (acum 9 luni)

Laurențiu, ați reușit sa descoperiți cauza ? Și sa scăpați de problema aceasta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Doru (acum 11 luni)

Am asta bătaie în urechi și nu am făcut nici un vaccin anticovid... Oare cd este ca medicii nu își explica ceea ce se întâmplă... Doar eu știu de asta și medicii la care am fost... Dar am observat ca e pe baza de nervi... Cum ma supăr îmi bat urechile de îmi bubuie capul, de zici ca sunt în Ucraina... Chiar de ma calmez îmi bate și mai tare în urechi acele bătăi ale pulsului... Ce e de făcut?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp150330210424780 (acum 7 luni)

Bună ziua, ma confrunt cu aceeași problema de câțiva ani, medicul mi-a zis ca aceste zgomote se numesc acufene și mi-a dat tratament cu betaserc dar nici un rezultat, parca se amplifica cu trecerea timpului. Testul de auz a fost ok dar este deranjant, nu este nimeni care sa poată ajuta ? Acum am văzut ca aceasta problema afectează destul de multe persoane.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11708852074 (acum o luna)

Stres,anxietate....,am acceasi problema plus dureri de spate, piept ,ameteli ,anemie,tremur,crampe musculare, atacuri de panica si stari pe care Nu le pot explica ce apar in timpul somnului.... cred ca sunt undeva la 3 ani deja....am facut tot ce era de facut ....rmn ( cap,cervical,toracal ,abdominal),CT la inima ,stomac,urechi....gastroscopie, colonoscopie...doua vizite la neurolog...control si analize pentru rinichi. ...toate in parametrii...dar fiind o persoana incapatanata am refuzat Sa cred ca poate fi ceva pe Fond nervos....recomandarea mea e Sa vizitati un psihiatru....sper Sa va fiu de folos

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: